Міністр внутрішніх справ часів Януковича Віталій Захарченко не з’явився до ростовського суду, звідки він мав свідчити по відеозв’язку у справі про розстріли на Інститутській.

Про це повідомляє кореспондентка hromadske з зали Святошинського райсуду, де мав свідчити Захарченко.

Суддя Ростовського обласного суду Герман Жильцов повідомив, що Захарченко не з’явився до суду, російський суд не зобов’язаний забезпечувати примусовий привід екс-глави МВС до суду.

Захарченка хотіли допитати у справі про розстріли на Майдані, в межах якої на лаві підсудних перебувають п'ятеро екс-«беркутівців» — Сергій Зінченко, Павло Аброськін, Сергій Тамтура, Олександр Маринченко та Олег Янішевський. Їх звинувачують у вбивстві 48 та пораненні 80 людей на вулиці Інститутській. Суд триває уже четвертий рік. Захарченка хочуть допитати у цій справі як свідка.

Нагадаємо, у серпні 2019 суд у Києві заочно взяв під варту Захарченка.

У 2017 році у Генпрокуратурі повідомляли, що усе рухоме та нерухоме майно, а також рахунки в Україні екс-глави МВС Віталія Захарченка, підозрюваного в низці злочинів, перебувають під арештом.

У липні того ж року Печерський суд Києва дозволив розпочати розслідування щодо екс-глави МВС Захарченка.

У лютому 2019-го Печерський райсуд Києва зняв арешт з 20 земельних ділянок, трьох будинків, квартири та двох машиномісць, накладений у межах розслідування справи про відмивання коштів екс-главою МВС Віталієм Захарченком.

Віталій Захарченко — глава МВС за часів Януковича, ГПУ підозрює його у злочинах проти людяності під час подій Євромайдану.

З 26 лютого 2014 перебуває у розшуку Служби безпеки України, переховується від правосуддя в Росії.

Поділитись: