Політика

Суд скасував арешт майна екс-міністра внутрішніх справ Захарченка

«Судовий репортер»
Політика/Суд скасував арешт майна екс-міністра внутрішніх справ Захарченка
Зберегти
Вигляд
Печерський райсуд Києва зняв арешт з 20 земельних ділянок, трьох будинків, квартири та двох машиномісць, накладений у рамках розслідування справи про відмивання коштів екс-главою МВС Віталієм Захарченком. Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на ухвалу суду від 30 січня.

Повідомляється, що майно було зареєстроване на нідерландську компанію «Фонд Адміністративне бюро LVV». Рішення оскарженню не підлягає.

У реєстрі наразі оприлюднено тільки резолютивну частину, тому не відомо, які були доводи щодо скасування арешту.

За даними Держархбудінспекції, дозволи на зведення будинку в селі Романків отримувала особисто Людмила Захарченка, дружина колишнього міністра.

Зазначається, що 10 земельних ділянок розташовані у Київській області, ще 10 — у Донецькій. Квартира, яка належала компанії, зареєстрована у Києві.

Арешт на майно був накладений в рамках кримінального провадження від 13 листопада 2014 року за фактами злочинної діяльності екс-глави МВС та осіб з його найближчого оточення за ч. 5 ст. 27 (види співучасників), ч. 5 ст. 368 (хабарництво), ч. 3 ст. 209 (відмивання грошей, одержаних злочинним шляхом), ч. 1 ст. 205 (фіктивне підприємництво), ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків) Кримінального кодексу.

Нагадаємо, у 2017 році у Генпрокуратурі повідомляли, що усе рухоме та нерухоме майно, а також рахунки в Україні екс-глави МВС Віталія Захарченка, підозрюваного в низці злочинів, перебувають під арештом.

У липні того ж року Печерський суд Києва дозволив розпочати розслідування щодо екс-глави МВС Захарченка.

У квітні минулого року 26 квітня колишній міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко під час прес-коференції щодо справи про держзраду екс-президента Віктора Януковича у Москві розповів, що веде власне розслідування розстрілів часів Євромайдану.

Віталій Захарченко — глава МВС за часів Януковича, ГПУ підозрює його у злочинах проти людяності під час подій Євромайдану.

З 26 лютого 2014 перебуває у розшуку Служби безпеки України, переховується від правосуддя в Росії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Про Майдан, церкву та «політичне майбутнє»: прес-конференція соратників Януковича

Пов`язані новини