Світ

Екс-інформаторка убитої на Мальті журналістки здалася поліції Греції

21 березня, 2018 12:15
Світ/Екс-інформаторка убитої на Мальті журналістки здалася поліції Греції
Зберегти
Вигляд
Росіянка Марія Єфімова, колишня працівниця банку, яка була інформаторкою вбитої на Мальті журналістки Дафни Каруани Галіції, здалася грецькій поліції.

Росіянка Марія Єфімова, колишня працівниця банку, яка була інформаторкою вбитої на Мальті журналістки Дафни Каруани Галіції, здалася грецькій поліції. Її заарештували на вимогу Мальти.

Про це повідомляє The Times of Malta.

Єфімова, працюючи у банку Pilatus, була джерелом інформації про те, що панамська компанія Egrant належала Мішель Мускат — дружині прем'єр-міністра Мальти Джозефа Муската.

Галіція опублікувала дані про рахунки, в яких були деталі про те, що Egrant отримала $1 мільйон від правлячої родини Азербайджану. Це історія призвела до серйозного політичного скандалу на Мальті.

Єфімова також надала докази у справі про офшори в комітеті Європейського парламенту.

Прокурори Мальти видали європейський ордер на арешт Єфімової. Її підозрюють у заволодінні коштами. Вона з родиною поїхала з Мальти торік і поселилася в Греції.

За даними видання, Єфімова добровільно здалася поліції. Також повідомляється, що вона приїжджала до Афін, щоб проголосувати на виборах президента РФ.

Торік Єфімова заявляла про погрози на адресу її родини в Росії. Кримінальну скаргу проти неї подав банк Pilatus, Єфімова пропрацювала там лише три місяці у 2016 році.

Грецька поліція підтвердила затримання Єфімової.

Євродепутатка з Португалії Ана Гомеш закликала прем'єр-міністра Греції Алексіса Ципраса забезпечити захист Єфімової та її сім'ї.

«Небезпека реальна», — написала Гомеш, яка у січні минулого року очолила делегацію Європарламенту на Мальті і вивчала ситуацію із дотриманням верховенства права.

16 жовтня на Мальті підірвали авто журналістки Дафни Каруани Галіції, яка була авторкою розслідувань щодо корупції в межах проекту Panama Papers. У поліції вважають, що вибуховий пристрій привели в дію за допомогою SMS.

Син убитої звинуватив у трагедії владу країни. Згодом на Мальті тисячі людей вийшли на вулиці з вимогою правосуддя.

Поліція Мальти затримала 8 підозрюваних у причетності до вбивства Галіції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Що відомо про вбивство журналістки на Мальті

Пов`язані новини