Колишнього першого заступника голови правління Укргазвидобування Олексія Тамразова після того, як він вийшов з СІЗО під заставу, знову затримали.

Колишнього першого заступника голови правління Укргазвидобування Олексія Тамразова після того, як він вийшов з СІЗО під заставу, знову затримали.

Про це в коментарі Громадському повідомив його адвокат Микола Ореховський.

До помешкання Тамразова прийшли співробітники СБУ та слідчі Генпрокуратури.

«Вони затримали без рішення суду, без передбачених законом підстав на затримання людини. Вони кажуть, що підозрюють його в іншому кримінальному провадженні, але щоб підозрювати людину і застосовувати запобіжний захід, її не обов’язково затримувати», — сказав адвокат.

Він додав, що Тамразов після сплати застави має обов’язки з’являтися до слідчого в ГПУ, «тож він на запрошення прокуратури міг туди прийти».

За словами Ореховського, Тамразова затримали у кримінальній справі, яка стосується злочинної організації Януковича, Азарова та інших. Справа полягає у заволодінні скрапленим газом.

«Це схожа стаття на ту, яку пред’являли раніше. Але тут поки я не бачу жодного документа, де була б описана роль Тамразова», — сказав адвокат.

Підозру Тамразову ще не вручили, станом на 11:00 відбуваться процедура затримання. У правоохоронців є 60 годин, аби доставити Тамразова до суду.

Адвокати будуть оскаржувати дії слідчих.

«Ми чекаємо на завершення процедури затримання і готуємося до того, аби оскаржити незаконні дії в суді», — сказав Ореховський.

Нагадаємо, що Тамразова затримали на хабарі в 200 тисяч доларів. За версією слідства, Тамразов намагався дати хабара прокурору Генпрокуратури. За гроші він просив зняти арешт з майна у кримінальній справі, яка пов’язана зі злочинною організацією президента-утікача Віктора Януковича.

Тамразов також є власником та інвестором видання Insider.

Тамразова взяли під варту на два місяці з правом на заставу в 3 мільйони гривень.

13 серпня екс-заступник голови Укргазвидобування Тамразов вийшов із СІЗО під заставу у 3 млн.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Газова справа» на 3 мільярди: Чи вдасться антикорупційним органам довести свою незалежність.

У серпні 2017 року представники Генеральної прокуратури України в супроводі представників СБУ знову проводили обшуки та виїмку документів в головному офісі Укргазвидобування. Тоді в компанії заявили, що ГПУ цікавили проведені у 2016-2017 роках роботи з гідророзриву пластів та капітального ремонту свердловин, які допомогли ПАТ «Укргазвидобування» досягти  максимального за останні п’ять років добового видобутку природного газу.

У липні 2017-го директор Укргазвидобування заявив про обшуки з боку СБУ та Генпрокуратури. За його словами, правоохоронці вилучали документи, пов'язані зі співпрацею з Білоруссю та Румунією.  У ГПУ заявили, що посадовців Укргазвидобування підозрюють у завищенні вартості робіт. 

Укргазвидобування — основна компанія з видобування природного газу i газового конденсату в Україні, 100-відсоткове дочірнє підприємство компанії «Нафтогаз України».

Поділитись: