Акціонери Monobank Яценко та Дубілет позбулися своїх часток у компанії. Вони підозрювані у справі «ПриватБанку»
Колишній голова правління «ПриватБанку» Олександр Дубілет та його колишній перший заступник Володимир Яценко вийшли зі складу бенефіціарів Fintech Band. Саме ця компанія займається розробкою Monobank.
Про це пише «ЛІГА» з посиланням на дані із реєстру юридичних осіб Міністерства юстиції.
Так, зміна у структурі власності компанії відбулася 23 лютого. Олександр Дубілет передав свою частку у 33,74% Олексію Дубілету, а Володимир Яценко свої 17,18% — Євгенії Кривенко.
Водночас інші акціонери Fintech Band свої частки у компанії залишили. Зокрема, Олегу Гороховському, Михайлу Рогальському та Людмилі Шмальченко належить по 17,18%, а Вадиму Ковальову — 4,91%.
Підозра Дубілету та Яценку
Їх підозрюють у тому, що у грудні 2016 року за день до визнання «ПриватБанку» неплатоспроможним вони на підставі неправдивих документів виплатили коштом банку понад 136,89 млн грн на користь страхової компанії, пов'язаної з кінцевими бенефіціарами «ПриватБанку».
Яценку інкримінують ч. 5 ст. 191 Кримінального кодексу — розтрата майна через зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах або організованою групою. Санкція цієї статті передбачає від 7 до 12 років в’язниці з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до 3 років із конфіскацією майна.
Дубілету провідомили про підозру за цією ж статтею, а також за ч. 1 та ч. 2 ст. 366 Кримінального кодексу — службове підроблення. За це загрожує позбавлення волі від 2 до 5 років із позбавленням права обіймати певні посади до трьох років або штраф від 34 до 68 тисяч гривень.
Зазначимо, що адвокати Яценка під час судового засідання заявили, що виведені 137 мільйонів повернули «ПриватБанку» близько місяця тому.
hromadske намагалося з'ясувати в «ПриватБанку», чи справді це так, але там коментувати цю інформацію відмовилися. Якщо ж кошти не повертали, то активи Дубілета та Яценка теоретично можуть арештувати або конфіскувати.
Що сталося з «ПриватБанком»
У грудні 2016 року «ПриватБанк» був націоналізований рішенням українського уряду. Компанія Kroll за результатами аудиту повідомила, що колишні менеджери «ПриватБанку» вивели понад 5,5 мільярда доларів. Кредити, які видавав «ПриватБанк» юридичним особам, використовувалися для придбання активів та фінансування бізнесу ексакціонерів і груп пов’язаних із ними осіб в Україні та за кордоном. Схема діяла впродовж приблизно 10 років.
Ігор Коломойський та його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов прямо чи опосередковано володіли понад 91,5% акцій «ПриватБанку». Решта акцій належали міноритарним акціонерам, зокрема менеджменту на чолі з головою правління Олександром Дубілетом.
Коломойський неодноразово критикував рішення про націоналізацію «ПриватБанку», називаючи його незаконним. Він намагається оскаржити його в судовому порядку. Натомість уже націоналізований «ПриватБанк» прагне відсудити в колишніх власників, як він стверджує, незаконно виведені кошти. Відповідна справа у Високому суді Англії та Уельсу розглядатиметься в березні 2022 року.
- Поділитися: