Колишня народна депутатка Тетяна Чорновол відмовилася свідчити Державному бюро розслідувань у справі про підпал офісу «Партії регіонів» у 2014 році.

Про це повідомили у пресслужбі ДБР.

Водночас, правоохоронці заявили, що сторона обвинувачення не просила суд про тримання Чорновол під вартою.

«Затримання Чорновол Т. після оголошення повідомлення про підозру за відсутності дозволу слідчого судді на її затримання неможливе», — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, 10 квітня 2020 року слідчі ДБР провели обшуки за місцем проживання підозрюваної. У Бюро заявляють, що вилучили речі, «які мають доказове значення для розслідування». Сама Чорновол сказала, що у неї вилучили одяг, в якому вона була 18 лютого 2014 року та нагородну зброю.

Крім того, ексдепутатці повідомили підозру в умисному вбивстві людини під час пожежі в офісі «Партії регіонів» у 2014-му. Справа стосується підпалу офісу «Партії регіонів» у лютому 2014 року — під час масових розстрілів активістів га Майдані. Зокрема у ДБР стверджують, що Чорновол разом з іншими людьми причетна до смерті Володимира Захарова (1948 р.н.).

Як відомо, під час пожежі 18 лютого 2014 року 65-річний співробітник офісу «Партії регіонів» Володимир Захаров не вийшов з будівлі, а пішов у кабінет наверх. Там він помер, отруївшись чадним газом.

Чорновол визнає, що справді причетна до підпалу, але не до вбивства.

«Чи підпалювала я офіс «Партії регіонів»? Так… Чи причетна я до вбивств? Ні, мої руки не в крові», — наполягає вона, водночас запевняючи, що закликала майданівців не вбивати опонентів і сама ніколи не була «катом».

Чорновол пояснила, що підпалом офісу «Партії регіонів» вона з чоловіком намагалася відволікти увагу силовиків, щоб врятувати майданівців, і «відтягнути на себе» так званих «тітушок», які вбивали активістів Майдану в Маріїнському парку.

«Це політичні репресії. Це справа за Майдан. Проти мене як проти активістки Майдану. Вони хочуть змінити історію Майдану», — коментує ексдепутатка обвинувачення стосовно неї.

У разі доведення вини, Чорновол загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 10 до 15 років або довічне позбавлення волі.

Поділитись: