Доктор філософських наук, та колишній виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Джорджа Сороса Євген Бистрицький заявив, що гумористичний номер студії «Квартал 95» про підпал будинку ексглави Національного банку України Валерії Гонтаревої — це прояв «радянщини».

Про це Бистрицький заявив в етері програми «Нині вже» на hromadske.

«Радянщини» досить не вихованої. Коли можна було сміятись над людьми, над тими, хто є так званими «ворогами народу». Коли взагалі не брали до уваги особистість людини», — пояснив вчений.

Бистрицький наголосив, що за допомогою цього номеру«нагніталася ненависть до Гонтаревої».

«Гонтаревої, про яку фактично ніхто і нічого не знає. Просто зліпили кліше людини, яка немовби зробила для нас долар не 8, а 15-20-25. Людина яка взяла на себе сміливість в кінці кінців розібратися з ПриватБанком, з тими кількома мільярдами доларів, на які він фактично мав борг», — заявив він.

Нагадаємо, у нещодавньому випуску «Вечірнього кварталу» гуморист Євген Кошовий разом із хором Верьовки заспівав пісню з висміюванням спалення будинку Гонтаревої, в якій зокрема є фрази: «Горіла хата, палала, в Лондоні жінка плакала», «Хата горить в Гореничах, а в Лондоні Валерія думає на Валерича», «Мораль пісні проста — хата згоріла зі стида».

Міністр культури Володимир Бородянський вибачився перед Гонтаревою за участь у сценці державного хору імені Верьовки.

У Мінекономіки заявили, що міжнародні інвестори сприймають пісню студії «Квартал 95» та хору імені Верьовки як ознаку зв'язку між олігархом Ігорем Коломойським та чинною владою.

Сам Коломойський сказав, що йому дуже сподобався номер. Він уточнив, що особливо сподобалась фраза, що «хата згоріла від сорому», а ще більше сподобалася фраза «Валерія думає на Валерича».

У студії заявили, що «Квартал» — «це гостра політична сатира, так було, є і буде.

Поділитись: