Колишній генпрокурор Руслан Рябошапка заявив, що його просили вплинути на розслідування у справі одеського активіста Сергія Стерненка, щоб його притягнули до відповідальності.

Про це Рябошапка розповів в інтервʼю «Лівому берегу».

«Там (у справі — ред.), насправді, не все так просто, як описують засоби масової інформації, по-перше. По-друге: у цій справі точно є політичний чинник. Тому що до мене зверталися люди, котрі просили вплинути на це розслідування», — сказав Рябошапка.

Він додав, що люди вважали, що кваліфікація у цій справ має бути такою, яку вони бачать. Водночас він відмовився сказати, хто саме до нього звертався.

«Розкажу вам потім. Я абсолютно переконаний, що у цій справі є інший підтекст. Щонайменше, помста. Думаю, там намагаються реалізувати саме мотив помсти, щоб Стерненко отримав якомога більш жорстке покарання», — зазначив ексгенпрокурор.

Нагадаємо, генпрокурорка Ірина Венедіктова заявила, що Стерненку, який смертельно поранив нападника, у будь-якому разі оголосять про підозру. Зараз питання полягає лише у кваліфікації: вбивство чи вбивство при перевищенні меж необхідної оборони.

У ніч проти 25 травня 2018 року екслідер одеського «Правого сектору» Стерненко заявив про замах на нього з боку двох чоловіків та оприлюднив відео затримання одного з них. Тоді нападник помер від отриманих поранень.

Поліція затримала другого фігуранта, встановила особу загиблого та розслідує інцидент як умисне вбивство, замах на умисне вбивство і нанесення тяжких тілесних ушкоджень. Однак уже 26 травня 2018 року поліція відпустила другого нападника на Стерненка.

Поділитись: