Екскерівник штабу Дональда Трампа Пол Манафорт, архів
Фото:

ЕРА

Колишнього керівника передвиборчого штабу Дональда Трампа Пола Манафорта, якого в 2019 році засудили за фінансові махінації, відправили відбувати решту свого терміну додому.

Звільнення Манафорта підтвердив один із його адвокатів Тод Бланш, передає Associated Press.

Таке рішення щодо нього та ще кількох тисяч ув’язнених ухвалив спеціалізований орган — Федеральне бюро в’язниць США — через небезпеку поширення коронавірусу.

Адвокати Манафорта клопотали про переведення свого клієнта додому, посилаючись на його вік (71 рік — він перебуває в групі ризику) та хронічні захворювання: так, у грудні 2019 року його госпіталізували через проблеми із серцем.

Нагадаємо, розслідування проти Пола Манафорта та низки інших людей велися в межах розслідування спецпрокурора Роберта Мюллера щодо можливого втручання Росії у президентські вибори в США в 2016 році.

Манафорта засудили двічі: у 2018 році — за шахрайство в податковій та банківській сферах і в 2019 році — за звинуваченнями у змові, пов’язаними з його діяльністю в Україні. Йдеться про консультування українських політиків із 2005 по 2014 рік, за що він отримував незаконні виплати. Загалом політтехнолога засудили до 7,5 років ув’язнення.

Незалежні завдяки вам

Ми працюємо незалежно від політиків та олігархів. Наша журналістика існує завдяки вам. Ви можете підтримати нас, а ми зможемо продовжити розповідати, що насправді відбувається.

Поділитись: