Колишнього радника Віктора Януковича і екс-очільника передвиборчого штабу президента США Дональда Трампа, Пола Манафорта, засудили до 3,5 років в'язниці за звинуваченнями у змові, пов'язаними з його діяльністю в Україні. Раніше Манафорта засудили до майже 4 років ув'язнення за шахрайство в податковій і банківській сферах. Загалом Манафорт отримав 7,5 років в'язниці.

Спецпрокурор Роберт Мюллер висунув проти Манафорта два звинувачення у змові, пов'язаними з його лобістської діяльністю, яку він здійснював для проросійських політичних діячів в Україні. За цими статтями Манафорту загрожувало до 10 років в'язниці — суд засудив екс-радника Януковича до 3,5 років в'язниці.

«Перед винесенням вироку суддя Емі Берман Джексон дала зрозуміти, що її рішення не виправдовує і не спростовує розслідування, проведеного спецпрокурором Мюллером, і вона засудила Манафорта за його обман», — пише NBC News.

Зазначимо, 9 місяців із загального терміну Манафорт вже відбув під вартою.

Раніше Федеральний суд США засудив Манафорт до майже 4 років (47 місяців) ув’язнення за ухиляння від сплати податків та банківські махінації. Також суд США визнав, що екс-глава штабу Трампа Пол Манафорт свідомо збрехав слідчим.

Спецпрокурор Мюллер рекомендував засудити Манафорта у цій справі терміном від 19 до 24 років ув'язнення за обвинуваченням у справі про фінансові злочини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

На початку лютого 2018 стало відомо, що Манафорт продовжував займатися політичними питаннями в Україні після того, як йому оголосили обвинувачення.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Поділитись: