Експертиза не змогла підтвердити умисне збиття літака МАУ. Фахівці нарікають, що Іран не надав достатньо інформації
Канадська восьмимісячна судово—медична експертиза не знайшла доказів того, що збиття над Тегераном літака МАУ у 2020 році було навмисним.
Про це повідомляє CBC News.
Цей аналіз базувався на всіх доказах і розвідувальних даних, які є в розпорядженні уряду Канади.
«Хоча група судово-медичної експертизи не знайшла доказів того, що збиття рейсу PS752 було навмисним, це в жодному разі не звільняє Іран від відповідальності за загибель 176 невинних людей», — ідеться в повідомленні.
Так, у звіті зазначають, що Іран так і не зміг надати достовірного пояснення причин трагедії. «Тільки Іран має повний доступ до доказів, місця аварії та свідків. Відповідальність за те, щоб дати остаточні відповіді щодо всіх аспектів цієї трагедії, лежить на Ірані», — йдеться у звіті.
Однак з огляду на сукупність доступної інформації, група криміналістів дійшла висновку, що небезпечну ситуацію спричинила «серія дій та бездіяльності іранської цивільної і військової влади».
Що відомо про цю катастрофу?
Літак Boeing-737 авіакомпанії «Міжнародні авіалінії України» розбився вночі 8 січня 2020 року невдовзі після вильоту з міжнародного аеропорту «Імам Хомейні» в Тегерані. На борту перебували 167 пасажирів і 9 членів екіпажу, усі вони загинули. Серед жертв авіакатастрофи — 11 українців.
Спочатку влада Ірану не визнавала факт збиття, але через деякий час підтвердила, що літак помилково збили протиповітряні сили країни.
У липні у Франції успішно розшифрували дані обидвох «чорних скриньок» збитого в січні над Тегераном літака МАУ. В МЗС України заявили, що розшифрування підтвердило: лайнер упав унаслідок влучення в нього ракети, а на момент збиття він був справний.
Розслідування катастрофи іранською стороною неодноразово критикувала як Україна, так і інші країни, причетні до аварії. Зокрема, у лютому спеціальні доповідачі Організації Об'єднаних Націй оприлюднили лист до уряду Ірану, у якому звинувачували країну в численних порушеннях міжнародного права, «неточностях» у звіті про трагедію та в непрозорому розслідуванні. До цього звернення приєдналася й Україна.
- Поділитися: