Колишній так званий прем'єр-міністр угруповання «ДНР», глава «Союза добровольцев Донбасса» Олександр Бородай заявив, що незабаром окремі райони Донецької і Луганської областей, які зараз тимчасово окуповані, увійдуть до складу Росії.

Про це він заявив 4 липня під час з'їзду російської партії «Родина» в Санкт-Петербурзі.

«Я впевнений у тому, що відносно швидко республіки Донбасу стануть вже не де-факто частиною Російської Федерації, а стануть такою і де-юре», — сказав Бородай.

Він також заявив, що жителі окупованого Донбасу, у яких є російські паспорти, взяли участь у голосуванні щодо змін до конституції РФ.

«Звичайно, ми робимо кроки вперед, і голосування за поправки до конституції — це дуже важливий крок», — додав Бородай.

У відповідь на це перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров в інтерв'ю радіостанції «Говорит Москва» заявив, що Росія не розглядає окупований Донбас як російський регіон.

«Я б не погодився з паном Бородаєм, тому що Росія станом на сьогодні визнає Донецьк і Луганськ територією України. Хоча Україна вважає це чужими територіями. Але у нас є Мінський процес, в межах якого йде питання про надання цим територіям особливого статусу», — сказав він.

На думку Джабарова, українська влада «не хоче реінтегрувати Донбас в економічне і політичне життя країни». Він вважає, що Луганськ і Донбас могли б стати «мостом» для налагодження відносин між Росією й Україною.

В Україні наразі заяву Бородая не коментували.

Поділитись: