Колишній президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв запропонував організувати зустріч президента України Володимира Зеленського та президента РФ Володимира Путіна в Казахстані.

Про це він сказав на п'ятому засіданні політичного форуму «Астана клуб» 12 листопада, передає «Інтерфакс-Україна».

«Зараз я зустрівся з Зеленським, послухав його. Буквально вчора говорив з Володимиром Путіним на тему, як далі розв'язувати цю проблему (війну на Донбасі — ред.). Вважаю, що потрібна окрема особиста зустріч президентів Росії та України», — зазначив Назарбаєв.

За його словами, Зеленський вже погодився на зустріч.

«Я вже отримав згоду Зеленського на зустріч тет-а-тет, про це повідомив президенту Росії. Якщо нейтральний майданчик потрібний, я запропонував Казахстан», — сказав ексочільник Казахстану.

Також Назарбаєв додав, що не «території (непідконтрольного Україні Донбасу — ред.) Росії потрібні, а зовсім інші речі» та «з інших причин там опинилися російські силові структури».

Нагадаємо, 1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

1 листопада у штабі операції Об'єднаних сил повідомили про завершення розведення військ поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області, яке розпочалося 29 жовтня. Зауважимо, що перед початком розведення не минуло 7 днів тиші, однак розведення все одно відбулося.

9 листопада українська сторона та бойовики самопроголошеної «ДНР» синхронно розпочали розведення сил і засобів на ділянці поблизу Петровського і Богданівки, на Донбасі. 11 листопада у штабі повідомили, що у районі Петрівського та Богданівки завершилася практична фаза розведення сил та засобів.

Поділитись: