Окружний суд США в Сан-Франциско засудив колишнього інженера Google Ентоні Левандовскі до 18 місяців в'язниці у справі про крадіжку комерційної таємниці.

Про це повідомив суддя Альсуп, передає TechCrunch.

Левандовскі працював в Google з 2009 по 2016 рік і займався розробкою технологій для безпілотників. Після звільнення з компанії він заснував стартап з виробництва безпілотних вантажівок Otto, який згодом продав компанії Uber.

Незабаром Waymo, дочірня компанія Google, звинуватила Uber в крадіжці технологій, і тоді з'ясувалося, що перед звільненням Левандовскі скопіював дані про безпілотники, над якими працювала Google.

Прокуратура США просила 27 місяців для Левандовскі, але суд скоротив цей термін до 18 місяців. Відбувати покарання інженер буде після зниження ризиків через пандемію COVID-19.

Також інженер повинен сплатити штраф 95 тисяч доларів і відшкодувати збитки на суму майже 757 мільйонів доларів Waymo, що займається безпілотниками.

Левандовскі просив про помилування, однак суддя наполягала, що інша міра покарання «дасть зелене світло» аналогічним злочинам.

У 2014-му Google представила власну систему доставлення вантажів безпілотниками. За інформацією The Verge, компанія таємно працювала над цим проєктом в лабораторії Google X протягом двох років.

Поділитись: