Елітні виші США отримували хабарі від заможних батьків, серед яких акторка з «Відчайдушних домогосподарок»

Акторка Фелісіті Хаффман чекає на початок слухання в коридорі Федерального суду в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, США, 12 березня 2019 року
Акторка Фелісіті Хаффман чекає на початок слухання в коридорі Федерального суду в Лос-Анджелесі, Каліфорнія, США, 12 березня 2019 рокуEPA-EFE/ETIENNE LAURENT

Федеральні прокурори США звинуватили майже 50 людей у махінаціях на суму 25 мільйонів доларів, що допомагали заможним американцям купити своїм дітям місце в престижних університетах, серед яких Єль, Джорджтаун та Стенфорд. Серед обвинувачених — акторки Фелісіті Хаффман (серіал «Відчайдушні домогосподарки») та Лорі Локлін (серіал «90210: Нове покоління»).

Батьки витрачали від 200 тисяч доларів до 6.5 мільйонів, щоб забезпечити вступ дітей до вишів.

Фелісіті Хаффман 12 березня постала перед судом Лос-Анджелеса, де суддя вирішив відпустити її під заставу у 250 тисяч доларів, проте наказав їй обмежити свої пересування континентальною територією США. Чоловік Хаффман, актор Вільям Мейсі, відвідав слухання, проте проти нього не висунули жодних обвинувачень. Представники обвинувачення це ніяк не прокоментували.

Двісті агентів ФБР були залучені у розслідуванні, яке викрило, як батьки підкуповували університетських тренерів та працівників тестувальних центрів, щоб забезпечити своїм дітям місце у деяких з найпрестижніших вишів країни.

«Ці батьки — підбірка багатства та привілеїв. На основі звинувачень, які висунули проти них, усі вони свідомо вступили у змову з Сінгером та іншими, щоб купити своїм дітям місця в елітних школах», — заявив один з прокурорів під час прес-конференції зранку 12 березня.

Вільяма Сінгера, голову компанії Edge College & Career Network, звинуватили у рекеті. Організація обслуговувала цілий перелік клієнтів, зокрема, виконавчих директорів та голлівудських акторів.

Загалом тридцять трьох батьків, серед яких Хаффман і Локлін, обвинуватили разом з тринадцятьма спортивними тренерами коледжів та бізнес-партнерами Сінгера. Десятки людей заарештували, а влада назвала це «змовою національного масштабу».

Нагадаємо, у лютому міністерство внутрішньої безпеки США створило в штаті Мічиган несправжній університет, аби викрити візових шахраїв, які під виглядом студентів незаконно перебували у країні. Під час спецоперації силовики затримали 129 студентів з Індії.

Зазначимо, що майже половина найбільш інноваційних університетів світу знаходяться у США.

/Софія Бровченко