Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган на переговорах з главами Європейської комісії й Ради Європейського Союзу, які 9 березня відбудуться у Брюсселі, ймовірно, наполягатиме на виділенні сотень мільйонів євро від Євросоюзу в обмін на зупинку потоку мігрантів, які прибувають на кордон з Грецією.

Про це повідомляє The Times.

Видання зазначає, що європейські лідери перебувають під тиском — їм потрібно врятувати договір, щоби щонайменше 4 млн біженців залишилися у Туреччині. Однак вони не хочуть піддаватися вимогам Ердогана, які дипломати ЄС називають не інакше як «шантажем».

Президент Туреччини на зустрічі з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Льяєн також може попросити слабші візові обмеження та зменшити бар'єри для торгівлі.

За минулий тиждень грецькі прикордонники «зупинили» понад 38 тисяч мігрантів, головним чином з Ірану, Пакистану та Росії.

Напередодні турецький президент Реджеп Таїп Ердоган закликав Грецію впустити на свою територію біженців та дозволити їм потрапити в інші країни Європейського Союзу.

Нагадаємо, наприкінці лютого Туреччина оголосила, що більше не перешкоджатиме потоку мігрантів, які хочуть потрапити до Європи. 29 лютого турецька влада заявила, що за два дні пропустила в ЄС 76 тисяч мігрантів. У Греції інформацію про таку кількість мігрантів заперечили.

Рішення пропускати мігрантів Туреччина ухвалила після того, як 27 лютого в сирійському Ідлібі армія Башара Асада убили кілька десятків турецьких солдатів. Після цього ситуація в регіоні значно загострилася.

Поділитись: