Компанія Facebook може стати першою, яку оштрафують за неналежні заходи захисту даних користувачів на 4% від її глобальної виручки.

Компанія Facebook може стати першою, яку оштрафують за неналежні заходи захисту даних користувачів на 4% від її глобальної виручки.

Про це повідомляє «Інтерфакс».

Як зазначається, загальна сума штрафу для Facebook може скласти 1,66 мільярдів доларів.

Оштрафувати компанію може Ірландська комісія із захисту даних, адже головний європейський офіс Facebook знаходиться саме у цій країні.

Наразі, ірландський регулятор лише розпочав розслідування, проте у разі встановлення провини Facebook у витоку даних, там не виключають судового процесу щодо стягнення штрафу.

Нагадаємо, що 28 вересня Facebook оголосив про хакерську атаку, внаслідок якої постраждало щонайменше 50 мільйонів користувачів у всьому світі. Ще 90 мільйонам у компанії порадили вжити заходів щодо своєї безпеки.

Компанія каже, що знайшла помилку 25 вересня і лише через 3 дні почала власне розслідування. У Facebook сподівалися, що зможуть з'ясувати, як «була використана помилка і ким».

Нагадаємо, 2 серпня директор з безпеки Facebook подав у відставку. Алекс Стамос назвав три роки роботи «дуже важким періодом». Тепер він викладатиме у Стенфордському університеті.

Діяльність Стамоса раніше піддали критиці у зв’язку зі скандалом з компанією Cambridge Analytica, яка незаконно отримала доступ до даних близько 87 мільйонів користувачів соцмережі та могла вплинути на вибори багатьох країн світу, зокрема й президентські вибори у США 2016 року, оскільки працювала над президентською кампанією Дональда Трампа.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica. 

Засновник Facebook втратив понад $5 млрд через виток даних 50 млн користувачів Facebook.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.

Поділитись: