ENRU

Facebook виплачуватиме винагороду за інформацію про зловживання даними користувачів

Facebook запускає програму, яка заохочуватиме повідомляти про зловживання даними користувачів.

Про це в офіційному блозі компанії повідомив глава відділу з безпеки продукції Коллін Грін.

Зазначається, що називатиметься програма Bounty Abuse і вона функціонуватиме на основі схожої програми Вounty Вug, яку використовують для виявлення та вирішення проблем безпеки.

«Програма буде нагороджувати людей, у яких є інформація з перших рук і докази того, що додаток, створений на платформі Facebook, збирає дані користувачів і передає третій стороні, яка може продати їх або використати в шахрайських цілях та для надання політичного впливу», — заявив Грін.

Зазначається, що розмір винагороди залежатиме від важливості наданої інформації.

Грін розповів, що користувачі, котрі повідомляли Facebook про виявлені помилки в роботі соцмережі в рамках іншої програми винагороди, отримували за свої дані до 40 тисяч доларів.

Також Грін повідомив, що у випадку підтвердження інформації про зловживання даними, Facebook буде блокувати додаток і в разі необхідності позиватиметься до компанії, що продавала чи купувала дані. 

Нагадаємо, компанія з аналізу даних Cambridge Analytica, яка працювала над президентською кампанією президента США Дональда Трампа, незаконно отримала доступ до даних понад 87 мільйонів користувачів Facebook.

Згодом у компанія Facebook повідомили, що сканують приватні повідомлення користувачів додатку Messenger для перевірки на предмет образливого контенту, використовуючи ті самі інструменти, що і в публічних постах. 

Журналісти встановили, що Cambridge Analytica займалася збором даних про Донбас на замовлення влади.

Цукерберг визнав помилки на фоні скандалу про використання особистих даних. Facebook закрив доступ до будь-яких послуг для компанії Cambridge Analytica.

Цукерберг свідчитиме перед Конгресом США щодо витоку даних з Facebook 11 квітня.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Новий витік даних із Facebook: що треба знати про скандал із Cambridge Analytica.