Виставка «Квантовий стрибок Шевченка», яку експонували в київському метро та згодом пошкодили ножем, у Шевченківські дні з'явилась в коридорі Громадського.

Таким чином Громадське долучилось до акцій підтримки ілюстрацій Олександра Грехова. До розклеювання плакатів в редакції Громадського приєднався й сам автор.

Художник заявив, що не спілкувався особисто з Юрієм Хортом, який порізав плакати в метро.

«Він мені пише у Facebook, у постах. Я йому нічого не відповідаю», — сказав Грехов.

Він також додав, що він та працівники музею Шевченка вирішили дистанціюватися від спілкування з іншими противниками виставки.

Також Грехов вважає, що поширення його «Квантового стрибка» на інших історичних постатей, що стало дуже популярним після ситуації з виставкою, це захист, як його серії, так і свободи загалом.

Нагадаємо, у столичному метро за сприяння Національного музею Тараса Шевченка та метрополітену організували виставку «Квантовий стрибок Шевченка. Метро». В межах виставки на станції метро «Тараса Шевченко» українського поета та художника зобразили в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів.

Зазначимо, що націоналіст Юрій Павленко (Хорт), який визнав, що це він пошкодив виставку у метро Києва, пояснив Громадському свій мотив тим, що експозиція «образила його національні почуття». Згодом він закликав до переслідування автора виставки, художника Олександра Горехова.

Пізніше власник Pizza Veterano Леонід Остальцев повідомив, що «Квантовий стрибок Шевченка», покажуть у його піцерії. На що ветерани Добровольчого українського корпусу «Правий сектор» та ще кількох батальйонів закликали Остальцева не проводити виставку, адже «у суспільстві вже виникли суперечності щодо цих робіт». Сам Остальцев сказав, що не бачить у ній нічого провокаційного.

За 17 днів після початку виставки та за 10 днів після її пошкодження невідомі в масках Гоголя відновили виставку «Квантовий стрибок Шевченка». Утім зранку портрети демонтували, адже їх встановили без погодження з метрополітеном.

«Квантовий стрибок Шевченка» — це виставка портретів поета та художника Тараса Шевченка в образах відомих культурних та наукових діячів, а також анімаційних персонажів. Її організував Національний музей Шевченка. Цільовою аудиторією виставки були підлітки 14-15 років, у такий спосіб музей хотів підняти інтерес молоді до Шевченка.

Поділитись: