Обвинувачений в приховуванні злочину проти радниці міського голови Херсона Катерини Гандзюк Ігор Павловський заявив, що раніше давав неправдиві покази у суді через погрози, які надходили йому та рідним.

Про це він сказав під час судового засідання у Приморському суді Одеської області.

Павловський вибачився перед батьками та чоловіком Гандзюк за те, що 17 грудня 2019 року дав неправдиві покази у суді. Він наголосив, що причиною цього були неодноразові погрози йому та його донці.

Йдеться про виступ Павловського в Шевченківському суді у справі Владислава Мангера. Тоді обвинувачений говорив, що не пам’ятає деталей.

Раніше прокурори у справі заявляли, що Ігор Павловський змінив свої першочергові покази саме після тиску на нього з боку підозрюваних. Від останніх нібито надходили дзвінки Павловському влітку минулого року на кшталт: «Якщо даси покази проти Миколайовича та Льохи — знайдемо тебе і твою доньку хоч у Німеччині». Проте сам Мангер заявляв, що «це покази злочинців, які скажуть усе, щоб не сидіти».

У січні Ігор Павловський у коментарі hromadske називав себе «випадковим слухачем» та додавав, що на нього тисло СБУ: «Мені перед цим телефонували і казали, що якщо не казатиму те, що треба, і не свідчитиму проти тих, кого треба, сидітиму. Вам достатньо? СБУ телефонувало».

Крім того, на засіданні 1 жовтня Павловський попросив затвердити угоду між ним та прокурором про визнання винуватості. Він розповів, що зважаючи на те, що йому було відомо, зробив висновок, що саме підозрюваний у справі Олексій Левін замовив Ганзюк на прохання глави Херсонської облради Владислава Мангера.

Олексій Левін та Владислав Мангер свою причетність до злочину заперечують. Детальніше про версії фігурантів справи читайте в нашому матеріалі: «Миколайович», дача в Болгарії та «від кислоти не помирали». Що казали на допитах та в розмовах фігуранти справи Гандзюк

Справа Гандзюк

31 липня 2018 року херсонську активістку та радницю міського голови Катерину Гандзюк облили кислотою. Жінка з опіками потрапила в реанімацію. 4 листопада Катерина Гандзюк померла в лікарні.

Замовником нападу на Гандзюк слідство вважає главу Херсонської облради Владислава Мангера. Його затримали для примусового приводу до суду. Організатором злочину слідство вважає Олексія Левіна (Москаленка), який втік у Болгарію, але потім був пійманий та екстрадований до України.

Справу щодо ймовірних організатора та замовника нападу на Херсонську активістку Катерину Гандзюк передали до суду наприкінці липня. Окрім цього, п'ятьох фігурантів нападу засудили від трьох до шести років.

Президент Володимир Зеленський обіцяв, що за його каденцію мають посадити замовників нападу на Катерину Гандзюк.

Поділитись: