Генерал-майор Віктор Назаров подав рапорт про звільнення зі Збройних сил
Фото:

Громадське

Генерал-майор Віктор Назаров, якого суд визнав винним у загибелі українських військових у збитому бойовиками на Донбасі літаку Іл-76, засудивши до 7 років позбавлення волі, подав рапорт про звільнення зі Збройних сил за власним бажанням.

Про це він повідомив Громадському.

17 грудня 2015 року в Павлоградському міськрайонному суді на Дніпропетровщині розпочався судовий процес у справі про загибель 49 українських військовослужбовців у літаку Іл-76, збитому 14 червня 2014 року бойовиками в аеропорту Луганська. На лаві підсудних опинився генерал-майор Віктор Назаров, який на момент трагедії був начальником оперативного штабу АТО. Його звинуватили у службовій недбалості. За версією прокуратури, Назаров знав про можливий теракт, але все ж відправив літак на виліт. Суд присудив йому 7 років ув'язнення. Та з вироком Назаров не погоджується і подав апеляцію. Відтак і далі продовжував службу в ЗСУ. 

«Я подав рапорт про звільнення за власним бажанням, і чекаю на рішення Генерального штабу та Міністерства оборони. Це пов’язано з судовою справою. Я вирішив зосередити зусилля саме на кримінальному провадженні, роботі в судах, боротьбі. І моя мета, щоб, врешті, від слова перейшли до діла, і правосуддя було правосудним, і щоб вироки відповідали закону, а не були політично вмотивованими або такими, що спираються на тільки суспільний резонанс», — розповів Назаров.

На його думку, вирок Павлоградського суду, за яким Назарова засуджено до 7 років позбавлення волі, незаконний. Захист генерал-майора наполягав на дослідженні висновків експертних установ у Львові і Києві оскільки вважає, що між результатами цих двох експертиз, проведених у лютому і в травні 2015 року, є розбіжності.

«У 2017-му ми подали апеляцію. Вона тривала протягом року, апеляційна інстанція дослухалася до наших аргументів – призначила повторну експертизу. Вона тривала фактично 9 місяців. Через ліквідацію Апеляційного суду Дніпропетровської області й утворення Дніпровського апеляційного суду, апеляційну скаргу тепер розглядає колегія суддів у новому складі», — пояснив Назаров. 

Нагадаємо, 18 квітня Мелітопольський міськрайонний суд відмовився визнати наслідком агресії Російської Федерації загибель Олександра Білого — командира літака ІЛ-76, який збили під Луганськом у червні 2014 року.

В серпні 2018 року у Красногвардійському суді Дніпропетровська оголосили обвинувальний акт стосовно екс-ватажка так званої «ЛНР» Ігоря Плотницького та бойовиків Олександра Гурєєва і Адрія Патрушева у справі про збиття військово-транспортного літака Іл-76 14 червня 2014 року на Луганщині.

14 червня 2014 року на території Луганської області було збито літак Іл-76. На його борту перебували 40 військовослужбовців та 9 членів екіпажу. Усі вони загинули.

27 березня 2017 року у справі збиття ІЛ-76 суд визнав винним у «недбалому ставленні до служби, вчиненому в бойовій обстановці, що призвело до тяжких наслідків» генерал-майора Віктора Назарова, який відповідав за відправку ІЛ-76 і на момент трагедії був начальником штабу Антитерористичної операції.

Суд присудив генералу 7 років ув’язнення, однак він подав на апеляцію і наразі працює заступником керівника Генштабу Збройних сил. У листопаді 2018-го суд вирішив розглянути апеляцію генерала Назарова спочатку.

Поділитись: