Влада Філіппін оголосили про намір створити підводний флот. Як очікується, міністр оборони Філіппін найближчим часом відвідає Францію, Чехію, Велику Британію, Іспанію та Португалію аби вивчити пропозиції цих країн у галузі будівництва і продажу субмарин, а також ознайомитися з їхнім досвідом організації підводних флотів.

Про це, як повідомляє Defense Aerospace, заявив міністр оборони країни Делфін Лорензана.

За його словами, наразі влада країни розглядає кілька варіантів закупівлі підводних човнів, які планується використовувати для патрулювання.

Як очікується, міністр оборони Філіппін найближчим часом відвідає Францію, Чехію, Велику Британію, Іспанію та Португалію. За словами Лорензана, він має намір вивчити пропозиції цих країн у галузі будівництва і продажу підводних човнів, а також ознайомитися з їхнім досвідом організації підводних флотів. Крім того, міністерство оборони Філіппін має намір вивчити пропозиції Росії і Південної Кореї.

Країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону вступили у локальну гонку озброєнь, спровоковану активним розвитком збройних сил Китаю та територіальними суперечками щодо приналежності ряду островів у Південно-Китайському морі, на шельфі яких були виявлені значні запаси вуглеводнів. Йдеться перш за все про архіпелаг Сіша (Парасельські острова), островах Наньша (Спратлі) і Хуан’янь (риф Скарборо), на які претендують Китай, В’єтнам, Бруней, Тайвань, Малайзія та Філіппіни.

На початку 2010-х років власний підводний флот створив В'єтнам. ВМС цієї країни отримали перший підводний човен у листопаді 2013 року. Корабель проекту 636 «Варшав'янка» В'єтнаму поставила Росія. В цілому до складу ВМС В'єтнаму входять шість субмарин проекту «Варшав'янка».

Водночас, підводні сили ВМС України представлені єдиним дизельно-електричним підводним човном «Запоріжжя», який із 2014 захоплений Чорноморським флотом Росії при окупації українського Криму. У червні 2019 року стало відомо, що міністерство оборони Росії оголосило тендер на утилізацію кількох кораблів, серед яких є український підводний човен Запоріжжя, який РФ захопила під час анексії Криму.

Поділитись: