Фільтри для води, насоси та гроші. Як світ допомагає Україні подолати наслідки підриву Каховської ГЕС

Щоб допомогти Україні подолати наслідки підриву росіянами Каховської гідроелектростанції, країни надають нам фінансову допомогу й обладнання, яке може знадобитися для викачування води чи забезпечення людей питною водою.
Так, Латвія надасть Україні 200 тисяч євро для подолання наслідків підриву Каховської ГЕС, повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Латвійський прем'єр Кріш'яніс Каріньш відзначив, що Рига швидко вживе додаткових заходів допомоги, щоб пом’якшити руйнівні наслідки катастрофи.
Президент Франції Емманюель Макрон увечері 7 червня заявив, що протягом наступних кількох годин Париж надішле Україні допомогу для задоволення негайних потреб. Він не уточнив, про яку саме допомогу йдеться.
Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що Євросоюз мобілізує підтримку для України через свій механізм цивільного захисту з огляду на підрив Каховської ГЕС. Єврокомісія координує роботу з державами-учасницями ЄС, щоб швидко забезпечити насоси для брудної води, пожежні рукави, мобільні водоочисні станції та човни.
Так, Австрія запропонувала Україні 20 ємностей для води та 10 грязьових насосів, які вже прямують до України.
Міністерство закордонних справ Німеччини повідомило, що вже закупило для України 56 генераторів і 5000 фільтрів для води, а також предмети для укриття, які будуть доставлені негайно. Також до транспортування готують водоочисне обладнання, здатне забезпечити питною водою 60 тисяч людей, та самоскиди для вивезення сміття.
А Польща передасть Україні 10 цистерн для води та 10 насосів для відкачування води із затоплених місць, повідомив міністр внутрішніх справ та адміністрації Польщі Маріуш Камінський.
Окрім того, Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) повідомило, що тісно співпрацює з гуманітарними партнерами, щоб допомогти постраждалим через підрив Каховської ГЕС. Проводиться евакуація за допомогою автобусів, потягів і приватних транспортних засобів.
Підрив Каховської ГЕС
Окупанти вночі проти 6 червня підірвали греблю Каховської гідроелектростанції — є загроза затоплення до 80 населених пунктів. В «Укргідроенерго» повідомили, що гідроелектростанція не підлягає відновленню — унаслідок підриву машинної зали зсередини ГЕС повністю зруйнована. Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом підриву дамби Каховської ГЕС за статтями про екоцид та порушення звичаїв війни.
Мер тимчасово окупованих Олешок на лівому березі Херсонщини заявив, що вже є інформація про перших трьох загиблих у місті від підтоплення.
Україна проводить евакуацію з підтоплених населених пунктів. Станом на вечір 7 червня з Херсона та області вдалося евакуювати вже 1900 людей. Водночас на окупованому лівому березі окупанти не евакуюють самі та перешкоджають порятунку людей. Але українські військові все ж під обстрілами евакуюють людей із сірої зони.
російські окупанти вже заявили, що підрив Каховської ГЕС — справа рук України, а удар нібито завдали з українського ракетного комплексу. А втім, і в ОК «Південь», і в Головному управлінні розвідки Міноборони України вказують, що дамбу підірвали вибухівкою. Представник ГУР МОУ Андрій Юсов зазначив, що «є факти переміщення вибухових речовин, відповідної техніки окупантами для здійснення контрольованого дистанційного вибуху».
Ще у жовтні минулого року президент України Володимир Зеленський повідомляв, що росіяни замінували дамбу й агрегати Каховської гідроелектростанції та можуть її підірвати. За даними української розвідки, окупанти спланували підрив дамби Каховської ГЕС завчасно — основні роботи із замінування провели ще у квітні.
- Поділитися: