Apple, схоже, працює над власною пошуковою системою, яка має замінити Google у продуктах компанії. Щоправда, підтвердити чи спростувати це обидві сторони поки відмовляються.

Про це пише Financial Times.

Видання звернуло увагу, що в новій мобільній операційній системі Apple, iOS 14, під час пошуку видаються власні пошукові результати, а не дані Google. Крім того, iOS 14 самостійно пропонує завершення запитів, не використовуючи сторонній пошуковик.

Financial Times також зауважила позов, поданий міністерством юстиції США проти Google минулого тижня. У ньому компанію звинувачують у монополії, зокрема через укладання угоди з Apple щодо надання «де-факто ексклюзивних» послуг пошуковика.

За оцінками, які наводить американський Мін’юст, Google щорічно платить Apple від 8 до 12 мільярдів доларів за встановлення свого пошуковика за замовчуванням на пристроях компанії. Тому, за даними Financial Times, Apple прагне створити власний пошуковик, який у разі успіху позову міністерства юстиції США дозволить компанії відмовитися від послуг Google.

Як нагадує FT, за останні роки Apple найняла кількох фахівців із пошукових систем, зокрема Джона Джианнандреа, який раніше очолював цей напрямок у тому ж Google. А ще компанія активно шукає фахівців у пошуковій сфері, як видно з її оголошень про роботу.

Patently Apple, спеціалізоване видання про новинки компанії, частково підтверджує інформацію у статті Financial Times із посиланням на свої джерела. Утім видання застерігає, що надійних доказів створення Apple власного пошуковика поки що немає.

В Apple і Google відмовилися від коментарів з цього приводу.

Поділитись: