У 2020 році держава збільшить обсяги фінансування медицини, зокрема фінансування через Національну службу здоров’я буде поширюватись ще на 5 нових напрямків, окрім первинної ланки медицини.

Про це повідомив заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк під час прес-конференції, яка відбулась 25 липня.

Водночас, він відмовився назвати на скільки саме зростуть обсяги фінансування медичних програм, зазначивши, що наразі оновлені дані передали до Міністерства охорони здоров’я.

«Надіємось, що державний бюджет буде ухвалено вчасно і у тому необхідному обсязі, щоб програма Державних медичних гарантій (ДМГ) успішно запрацювала. Не секрет, що без грошей реформу у лікарнях запустити неможливо. Надіюсь, що новий парламент та Кабінет міністрів підтримають бюджет та програму ДМГ вчасно», — повідомив Ковтонюк.

За його словами, програма державних медичних гарантій у 2020 році буде передбачати фінансування первинної медицини (яке здійснюється й зараз), а також фінансування 5 нових ланок медицини: паліативної допомоги, екстреної, амбулаторної медицини, реабілітації та стаціонарного лікування.

Раніше повідомлялось, що Кабмін виділив додатково 1 мільярд гривень на фінансування первинної ланки медицини.

Напередодні в уряді також змінили принцип фінансування медичних досліджень у наукових та освітніх закладах.

Раніше повідомлялось, що уряд відмовився виплачувати кошти на лікування пацієнтів, які не підписали декларацію зі своїм сімейним лікарем. З 1 квітня медичні заклади отримуватимуть гроші від Національної служби здоров’я тільки за тих українців, які мають підписаний договір зі своїм медиком.

Поділитись: