З 1 вересня держава змінить принцип фінансування медичних наукових досліджень. Кошти направлятимуть на фінансування конкретних досліджень, а не на виплату ставок, як було раніше.

Про це повідомляють у прес-службі Кабінету міністрів України.

Так, наукові медичні установи раніше подали до Міністерства охорони здоров'я звіти про свою наукову діяльність. На підставі цих звіті у міністерстві зробили висновок про ефективність таких досліджень та необхідності у їхньому фінансуванні. Зокрема, фінансування отримають ті заклади, які публікують свої дослідження у міжнародних наукових виданнях.

«Так, наприклад Національний інститут раку отримає найбільше коштів за результатами нового підходу до фінансування медичної науки. За зміненими чіткими правилами — «гроші йдуть за дослідженням» — з вересня 2019 року заклад отримає 4,26 млн грн. Тоді як раніше за розподілом згідно зі штатним розкладом Інститут отримував 2,64 млн грн», — повідомили в уряді.

Зокрема, в уряді вважають, що принцип фінансування медичної науки, який був раніше, не стимулює наукові заклади орієнтуватися на досягнення конкретних результатів. Там сподіваються, що новий принцип змінить цю ситуацію.

«Тепер гроші ходять за ефективними дослідженнями — це чесна конкуренція між науковими командами за наявні в держави кошти. За новою прозорою системою науковці будуть орієнтуватися на публікацію своїх досліджень у журналах, які мають високий імпакт-фактор», — повідомили в уряді.

Раніше в уряді повідомляли, що у 2019 році на наукові дослідження у вищих навчальних закладах направлять 100 мільйонів гривень.

Поділитись: