У провладних структурах є «заслані козачки»: Фокін відреагував на критику його заяви про особливий статус для Донбасу

Заступник глави української делегації на переговорах у Мінську Вітольд Фокін відреагував на критику своїх заяв про особливий статус для всієї території Донбасу.

Про це повідомив «5 канал».

«Це означає, що в провладних структурах є заслані козачки. Якщо прихильники війни бісяться, значить, мої слова потрапили туди, куди треба. Нам треба принести в Україну мир, що ми і збираємося робити. Я маю на увазі, ми з Леонідом Макаровичем Кравчуком», — сказав він.

Фокін заявив, що задоволений реакцією на свої слова і додав, що нібито «цитував положення Мінських домовленостей».

На думку Фокіна, у владі його критикують через зв'язок з «попередниками».

Хто ці «заслані козачки»?

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков назвав висловлювання Фокіна провокативними та такими, що не відповідають національним інтересам.

Також офіційно висловились і в Офісі президента. Там кажуть, що це не є офіційною позицією української делегації в мінській ТКГ.

А що ж заявив Фокін?

В інтерв'ю виданню «Страна» заступник голови української делегації на переговорах у Мінську та перший прем’єр-міністр України Вітольд Фокін заявив, що виступає за надання особливого статусу всій території Донецької та Луганської областей, а не тільки їх окупованій частині. Також він заявив, що з обидвох сторін було скоєно багато злочинів і виступає за повну амністію.

А ще зазначив, що готовий їхати на окуповану частину Донбасу для переговорів, якщо таке доручення дасть президент чи парламент.

Хто такий Фокін?

18 серпня президент Володимир Зеленський увів до складу делегації України для участі в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі колишнього прем'єр-міністра Вітольда Фокіна. Він став першим заступником глави делегації — Леоніда Кравчука.

Ось тут ми розповідаємо, що відомо про Вітольда Фокіна, крім того, що він був першим українським прем'єр-міністром (1990-1992 роках).

Яка ситуація на Донбасі зараз?

З 27 липня на Донбасі почав діяти новий режим припинення вогню. Зокрема ці домовленості забороняють відкривати будь-який вогонь без дозволу керівництва. У разі навмисного порушення режиму припинення вогню стосовно військовослужбовців Збройних Сил можуть застосовувати дисциплінарні стягнення.

Бойовики щоденно порушують новий режим «тиші»: відкривають вогонь та інженерно обладнують свої позиції. У штабі кажуть, що провокативні обстріли не загрожують життю військових, тому вогонь у відповідь не відкривають.

Головним досягненням цього перемир'я є те, що жоден український військовий не загинув і не дістав поранення у бою та під час обстрілів.