Кабінет міністрів України ухвалив рішення передати на приватизацію до Фонду державного майна 339 державних компаній.

Відповідне рішення уряд ухвалив 20 листопада 2019 року, повідомив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов.

«З цих 339 підприємств жодне не є стратегічним, не виконує унікальну сервісну функцію та більшість — у критичному фінансовому стані (на жаль). Для ефективної роботи вони мають бути передані у приватний сектор», — зазначив Милованов.

Загалом уряд планує приватизувати 737 державних компаній. Передачу решти підприємств на приватизацію планують здійснити згодом.

«Згідно з наказом Президента України та дорученням Прем’єр-міністра України, кожне міністерство має провести аналіз наявного майна та зробити його управління ефективним, у тому числі за рахунок приватизації», — додам міністр.

Раніше в уряді підрахували, що 1261 державне підприємство в Україні фактично не провадить жодної діяльності та є банкрутом, тому в уряді планують їх ліквідувати.

На приватизацію уряд планує виставити 1006 державних підприємств, ще 766 держкомпаній буде визначено як стратегічні, а їхню приватизацію буде заборонено.

Напередодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручив передати щонайменше 500 держкомпаній на приватизацію до кінця 2019 року.

Раніше стало відомо, що уряд почав підготовку до приватизації близько 800 держкомпаній. Загалом у державній власності в Україні перебуває понад 3,4 тисячі підприємств.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів.

Напередодні уряд запустив процес приватизації 4 великих державних компаній. У цьому переліку перебувала більшість збиткових держпідприємств.

Зазначимо, що програмою дій уряду передбачено продаж понад 1000 державних компаній.

Поділитись: