На засідання Кабінету міністрів України, яке відбудеться 15 січня, винесли проєкт постанови, у якому переглядають перелік державних компаній, приватизація яких заборонена. До такого переліку включили Укренерго, Енергоатом та Укргідроенерго.

Про це повідомляє «Інтерфакс-Україна», посилаючись на текст відповідного проєкту, яким володіє редакція.

Як зазначає видання, в уряді загалом вирішили закріпити за державою 100% акцій у 135 державних компаніях, а ще у 22 допускають продаж до 50% акцій (за умови, що 50% +1 акція, тобто контрольний пакет, залишаться у державній власності).

Також, як йдеться у документі, уряд допускає часткову приватизацію Укртрансгазу (який раніше відповідав за газотранспортну систему України), Укргазвидобування (найбільша видобувна компанія України, яка належить Нафтогазу) та Укртранснафти (відповідає за прокачування російської нафти українською територією по трубопроводу «Дружба»).

2 жовтня 2019 року Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів. Згодом в уряді повідомили, що планують розробити новий перелік заборонених для приватизації компаній протягом 3 місяців, тобто до кінця січня 2020 року.

Раніше на приватизацію передали 339 державних компаній. Також в уряді підрахували, що 1261 державне підприємство в Україні фактично не провадить жодної діяльності та є банкрутом, тому в уряді планують їх ліквідувати.

На приватизацію уряд планує виставити 1006 державних підприємств, ще 766 держкомпаній буде визначено як стратегічні, а їхню приватизацію буде заборонено.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile