У Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства планують залишити у державній власності 766 підприємств.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Загалом в Україні наразі нараховується 3643 державних підприємства, тобто приватизувати планують близько 80% держкомпаній.

Компанії, які планують залишити у державній власності, передадуть до Фонду національного багатства. Там проведуть реструктуризацію з метою побудови ефективної системи корпоративного управління.

«Загальна вартість усіх активів 3643 підприємств — 3,733 млрд грн, дохід з усіх цих підприємств — 744 млрд грн», — повідомляють у Мінекономіки.

Напередодні прем'єр-міністр Олексій Гончарук доручив передати щонайменше 500 держкомпаній на приватизацію до кінця 2019 року.

Раніше стало відомо, що уряд почав підготовку до приватизації близько 800 держкомпаній. Загалом у державній власності в Україні перебуває понад 3,4 тисячі підприємств.

2 жовтня Верховна Рада ухвалила закон про скасування переліку заборонених для приватизації підприємств. За це рішення проголосувало 250 депутатів.

Напередодні уряд запустив процес приватизації 4 великих державних компаній. У цьому переліку перебувала більшість збиткових держпідприємств.

Зазначимо, що програмою дій уряду передбачено продаж понад 1000 державних компаній.

Поділитись: