Державний Фонд енергоефективності планує виділити на проекти з модернізації багатоквартирних будинків 235 мільйонів доларів протягом наступних 4 років.

Про це повідомляють у прес-службі Кабміну.

Зазначається, що фінансування будуть здійснювати лише щодо модернізації тих будинків, які перебувають під управлінням об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Кошти на модернізацію будуть виділятися з державного бюджету, а також з грантів ЄС та Німеччини. Керуватиме грошовим фондом Міжнародна фінансова корпорація (IFC), з якою Фонд уже підписав відповідну угоду.

«Ми вважаємо, що Фонд стане загальнонаціональною історією успіху. Співпраця з IFC та донорами дасть Україні можливість підвищити енергоефективність та зменшити викиди діоксиду вуглецю, паралельно допомагаючи країні виконати її міжнародні зобов’язання», — повідомила голова Фонду енергоефективності Юлія Головатюк-Унгуряну.

В уряді сподіваються, що завдяки діяльності Фонду енергоефективності вдасться зекономити до 60% витрат на опалення та скоротити споживання газу на 10 мільярдів кубометрів. Крім цього, робота з енергомодернізації може створити 75 тисяч робочих місць, а сам ринок енергоефективності оцінюють у 50 мільярдів євро.

12 червня повідомлялось, що уряд видав 75% запланованих на 2019 рік «теплих» кредитів.

Напередодні Фонд енергоефективності розпочав фінансувати перші 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків в Україні.

Зазначимо, що створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.

Зокрема, Фонду мають передати у підпорядкування програму «теплих кредитів». Зазначимо, що у 2019 році на потреби програми «теплих» кредитів спрямували 400 мільйонів гривень.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Поділитись: