Від початку 2019 року українці взяли у банках пільгових кредитів на утеплення та проведення енергоефективних заходів на загальну суму 840 мільйонів гривень. Загалом у бюджеті на рік передбачено фінансування «теплих» кредитів на загальну суму 1,1 мільярда гривень.

Про це повідомляє прес-служба Кабінету міністрів.

Протягом року у програмі «теплих» кредитів взяло участь понад 90 тисяч родин та 880 ОСББ.

При цьому, станом на 12 червня 2019 року, деякі банки, які уповноважені видавати «теплі» кредити, вже завершили прийом заявок за ними. Наразі програма доступна лише в державному Укрексімбанку. ОСББ можуть взяти такі кредити в Укргазбанку та Ощадбанку.

Зазначимо, що система «теплих» кредитів передбачає державне відшкодування ОСББ 40-70% суми кредиту, який береться на утеплення будинку. Крім цього, участь в утепленні будинків беруть і місцеві органи влади, які так само можуть відшкодувати частину суми кредиту.

У квітні 2019 року до видачі «теплих кредитів» приєднався ПриватБанк.

Напередодні Фонд енергоефективності розпочав фінансувати перші 15 проектів з утеплення багатоквартирних будинків в Україні.

Зазначимо, що створення Фонду енергоефективності було однією з вимог міжнародних організацій щодо надання Україні кредитів на підвищення енергоефективності житлово-комунального сектору.

Зокрема, Фонду мають передати у підпорядкування програму «теплих кредитів». Зазначимо, що у 2019 році на потреби програми «теплих» кредитів спрямували 400 мільйонів гривень.

Раніше зазначалось, що у 2018 році в Україні встановили втричі більше нових електростанцій, що генерують електрику з відновлювальних джерел.

Поділитись: