Верховний суд України розглядає справи збанкрутілих банків безсистемно та не повідомляючи про них Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Національний банк України, які є сторонами процесу.

Верховний суд України розглядає справи збанкрутілих банків безсистемно та не повідомляючи про них Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та Національний банк України, які є сторонами процесу.

Про це йдеться у прес-релізі Фонду гарантування вкладів.

Там зазначають, що наразі у Верховному суді знаходяться справи збанкрутілих банків, вкладникам яких Фонд гарантування уже виплатив 8 мільярдів гривень.

У Фонді наводять приклад розгляду справи про банкрутство «Радикал Банку». Так, Верховний суд призначив справу до розгляду на 4 липня 2018 року, не викликавши сторони процесу.

«Як наслідок, цього ж дня справа була розглянута по суті, прийнято рішення про відмову в задоволенні касаційної скарги НБУ та залишення в силі рішень судів попередніх інстанцій про скасування рішення НБУ щодо неплатоспроможності», — йдеться у прес-релізі.

У Фонді бачать ризик того, що непослідовні дії Верховного суду можуть становити ризик у системно важливих справах про банкрутство банків, за якими вкладникам уже було здійснено виплати втрачених депозитів.

Крім цього, у Фонді повідомили, що більшість справ про збанкрутілі банки, попри їхню важливість, переносяться та не розглядаються Верховним судом по декілька місяців та навіть років.

«Також Фонд гарантування, враховуючи системну важливість та значимість порушених питань стосовно наслідків скасування рішень НБУ і ФГВФО, заявив клопотання про передання справ до Великої Палати Верховного Суду», — повідомляють у Фонді гарантування.

Раніше в Нацбанку повідомляли, що програли 13 судових справ за позовами акціонерів ліквідованих банків щодо законності виведення їх з ринку. Ще 27 судових справ знаходяться на розгляді у судах першої інстанції.

Напередодні Нацбанк ліквідував банк «Юнісон», що належить колишньому міністру доходів і зборів України часів Януковича Олександру Клименку.

Раніше повідомлялось, що в Україні продали майна збанкрутілих банків на 7 мільярдів гривень.

Також у своєму заключному виступі екс-очільниця НБУ Валерія Гонтарева назвала найбільших боржників НБУ серед числа ліквідованих банків.

Верховний суд визнав ліквідацію банку «Хрещатик» незаконною. Проте повернути цей банк на ринок неможливо через відсутність законодавчого механізму.

Поділитись: