У 2018 році на зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) майже не обговорюють питання деокупації українських Криму та Донбасу, хоча подібні форуми мають бути майданчиками для цієї теми.

У 2018 році на зустрічі Ялтинської Європейської Стратегії (YES) майже не обговорюють питання деокупації українських Криму та Донбасу, хоча подібні форуми мають бути майданчиками для цієї теми.

Про це в ефірі програми «Нині вже» на Громадському заявила менеджерка українського форуму Chatham House з Лондону Орися Луцевич.

За її словами, цього року на форумі YES немає ідей щодо повернення окупованих територій, тоді як в західних країнах забувають про Крим і Донбас.

«Я думаю, що це вже дуже часто забутий конфлікт, на жаль, тому що інтенсивність його невелика. Безумовно, життя втрачаються, і людські жертви і гуманітарна ситуація там складна, але я мушу сказати, шо на шпальтах газет (на Заході — ред.) дуже рідко ведеться дискусія, хіба у випадку якихось надзвичайних ситуацій», — сказала Луцевич.

Вона наголосила, що Україна має працювати над інформуванням світу щодо конфлікту на Донбасі та окупації Криму, зокрема у західних країнах.

«У дискусіях на панелі (форуму YES — ред.) питання відновлення суверенітету і кордонів України… — немає ідей ні в кого, як це можна зробити. Мені здається, що такі конференції мали би бути такими майданчиками для обговорення можливої деокупації цих територій», — заявила менеджерка форуму Chatham House.

Вона також зазначила, що на майбутніх виборах питання окупованих територій буде одним з головних питань до кандидатів.

«Як вони бачать далі відносини з окупованим Кримом і з окупованим Донбасом? Цього питання уникнути не вдасться нікому. Мені здається, що український політикум мав би, навпаки, виносити своє бачення, тестувати якісь ідеї і будувати консенсус із своїми союзниками. Адже Україна має союзників — Європейський Союз та Сполучені Штати. Якщо Україна не буде пропонувати ніяких нових ідей, то Захід має чим займатися. Тому важливо, щоби ця генерація, фабрика думок відбувалася як і в громадському середовищі, як в медіа, так і в українському політикумі», — резюмувала Луцевич.

Нагадаємо, раніше спеціальний представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер заявив, що український уряд робить недостатньо для співвітчизників, які живуть на контрольованих угрупованнями самопроголошених «ДНР» та «ЛНР» територіях.

На форумі YES другий президент України і представник України в Тристоронній контактній групі з урегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що парламент має продовжити термін закону про особливості самоврядування на окупованому Донбасі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Закон про окуповані території: Що зміниться для мешканців Донбасу

Україна зобов'язалася ухвалити закон у межах Мінських домовленостей — єдиного документу, що нині гарантує припинення повномасштабних бойових дій на Донбасі.

Жодне з його положень на практиці не реалізували.

Водночас ухвалення документу разом із ухваленням у першому читанні змін до Конституції, які закріплювали його норми в Основному законі, було аргументом на користь того, що Україна таки виконує Мінськ.

Документ ухвалили на три роки, але минулої осені депутати продовжили його дію ще на рік. Щоб знизити градус напруги в сесійному залі, документ розглядали в один день із законом про деокупацію Донбасу, та ухвалили тільки з другої спроби.

Цьогоріч і без того болюче питання майбутнього Донбасу розглядатимуть у розпал президентської кампанії

Поділитись: