Франція слідом за США та Британією може запровадити санкції проти Саудівської Аравії через убивство опозиційного журналіста Джамаля Хашогджі.

До цього часу реакція Парижа була відносно стримана, адже країна попри вбивство журналіста намагається зберегти свій вплив в Ер-Ріяді та захистити свої торговельні відносини з Саудівською Аравією.

У розмові з королем Саудівської Аравії Салманом президент Франції Еммануель Макрон попередив про можливі санкції проти тих, хто відповідальний за вбивство Хашогджі.

Також Макрон попросив короля Салмана, аби Саудівська Аравія розкрила усі деталі щодо вбивства журналіста.

«Поки ще чітко не визначені факти, ми не будемо вживати жодних заходів. З іншого боку, як тільки пролили світло на цю ситуацію і розповсюдили гіпотезу, що Саудівська Аравія несе за це відповідальність…в такому разі ми зробимо необхідні висновки та запровадимо відповідні санкції», — заявив речник французького уряду.

23 жовтня повідомлялось, що США відкликають візи урядовців Саудівської Аравії, які причетні до смерті журналіста Джамаля Хашогджі. Анулювання віз — це перші кроки США щодо Саудівської Аравії після смерті журналіста. Пізніше прем'єр-міністерка Тереза Мей заявила, що Велика Британія слідом за США заборонить в'їзд підозрюваним у вбивстві саудівського журналіста. Раніше канцлерка Німеччини Ангела Меркель заявила, що Німеччина не буде експортувати зброю до Саудівської Аравії, доки доля вбитого журналіста Джамаля Хашогджі лишається невідомою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Вбивство журналіста Хашогджі у консульстві Саудівської Аравії в Стамбулі: версія Туреччини

2 жовтня саудівський журналіст Джамаль Хашогджі, відомий своєю критикою влади Саудівської Аравії, зник після візиту до консульства Саудівської Аравії в Стамбулі. Про зникнення повідомила його наречена.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Трилер у консульстві: що означає вбивство саудівського журналіста

Джамаль Хашогджі — саудівський журналіст. Він був оглядачем американської газети The Washington Post та відомий критичними матеріалами про королівство. Хашоггі у 2017 році покинув батьківщину, щоб уникнути переслідувань за свої погляди і переїхав до США. Протягом року він писав для Washington Post, критикуючи політику Саудівської Аравії щодо Катару, Канади, Ємену та засуджуючи переслідування владою країни інакодумців. Репортер приїздив до консульства, аби оформити документи для одруження з дівчиною, яка мешкає в Туреччині.

Поділитись: