Франція хоче заборонити «свідоцтва про цноту», потрібні для одруження серед деяких вірян. Лікарі цю практику засуджують

Уряд Франції планує заборонити перевірку на незайманість серед вірян, яка є частиною деяких релігійних культур.

Про це пише BBC.

У своєму законопроєкті Міністерство внутрішніх справ Франції пропонує карати роком увʼязнення і штрафом у розмірі €15 тисяч (приблизно 501 тисяча грн) будь-якого медичного працівника, який буде видавати «свідоцтва про незайманість».

Цим законом хочуть «зміцнити французькі світські цінності» і боротися з тим, що президент Франції Емманюель Макрон раніше назвав «ісламістським сепаратизмом».

Чи всі це підтримують?

Не зовсім. Французька група з питань абортів ANCIC каже, що зупинка «тестів на незайманість» вимагає «ширшої освітньої роботи».

А ось ООН заявляє, що перевірки на незайманість справді необхідно припинити. У 2018 році організація закликала уряди заборонити подібні випробування, але водночас проводити інформаційні кампанії з просвітницької діяльності громад та «розвінчувати міфи, пов'язані з незайманістю».

Всесвітня організація охорони здоров’я стверджує, що практика огляду дівочої пліви візуально або пальцями не може довести, чи були у жінки чи дівчини вагінальні статеві стосунки, чи ні. Це також порушує права людини, зазначає ВООЗ.

Навіщо потрібні ці свідоцтва?

Як пише BBC, приблизно 30% французьких лікарів говорять, що у них просили такі довідки, і більшість з них відмовлялися їх видавати. Найчастіше такі довідки просять дівчата з Магрибу — групи мусульманських країн північно-західної Африки.

Торік такі тести були найбільш поширені в Північній Африці та на Близькому Сході, в Індії, Афганістані, Бангладеші та Південній Африці.

Жінки-мусульманки роблять такі тести через те, що зіштовхуються з неприйняттям з боку своїх сімей та місцевої громади, якщо вони займалися сексом до шлюбу. Деяких жінок за це навіть вбивали. Багато інших традиційних релігійних груп також вимагають, щоб жінки та дівчата до шлюбу були незайманими.