Тисячі людей на площі Республіки на акції пам’яті вбитого учителя Самюеля Петі, Париж, Франція, 18 жовтня 2020 року
Фото:

AP Photo/Michel Euler

У французьких містах 18 жовтня тисячі людей вийшли на акції пам’яті за вчителем Самюеля Петі, якого вбив біженець з Москви.

Про це повідомляє BFM TV.

Французи вшанували пам’ять убитого вчителя історії та географії в Парижі, Тулузі, Ліоні, Марселі Орлеані, Бордо та інших містах. Також вони виступили на підтримку свободи слова в країні.

На акції в Парижі був і міністр освіти країни Жан-Мішель Бланкер, він заявив: «Які б не були наші політичні, профспілкові та інші розбіжності, ми маємо продемонструвати єдність і показати, що ми не боїмося».

Прем’єр-міністр Франції опублікував відео з акції, наголосивши: «Ви нас не залякаєте, ми не боїмося, ви нас не розділите, ми — Франція!».

Напад ісламіста на вчителя

16 жовтня чоловік напав на 47-річного вчителя історії та географії та обезголовив його. Учитель напередодні показав дітям карикатури журналу Charlie Hebdo на пророка Мухаммеда, розповідаючи про свободу слова.

Після нападу зловмисник намагався втекти, але поліція застрелила його. Як пишуть французькі ЗМІ, він кинувся на них з криком «Аллах Акбар».

Нападником виявився 18-річний чеченець з Москви, який переїхав у Францію як біженець. Після вбивства він назвав убитого «псом Макрона» і виклав фото його голови у Twitter.

Французькі слідчі порушили справу за статтями «убивство у межах терористично діяльності» та «терористична злочинна організація». Родичів нападника затримали.

Поділитись: