Світ

У США оштрафували фірму, яка готувала звіт про діяльність екс-прем'єрки Тимошенко на замовлення Манафорта

DW
Світ/У США оштрафували фірму, яка готувала звіт про діяльність екс-прем'єрки Тимошенко на замовлення Манафорта
Зберегти
Вигляд
Відома американська юридична компанія Skadden, Arps, Slate, Meagher&Flom LLP досягла 17 січня угоди з Міністерством юстиції США, визнавши, що вона мала зареєструватися як «іноземний агент» за свою роботу в Україні у часи президентства Віктора Януковича.

Згідно з угодою, базована у Нью-Йорку юридична компанія погодилася відшкодувати уряду суму, яку вона отримала від української сторони за звіт, складений у 2012 році, в якому критичним чином оцінювалася робота на посаді прем'єр-міністерки України Юлії Тимошенко, опонентки Януковича на президентських виборах 2010 року.

Цей звіт Skadden підготувала на замовлення американського лобіста та політичного консультанта Пола Манафорта, який на той час працював на очолювану Януковичем «Партію регіонів».

Звіт на 187 сторінок був використаний колишнім урядом Віктора Януковича, аби виправдати досудове утримання під вартою Тимошенко перед Європейським судом з прав людини (ЄСПЛ).

Сума, яку юридична фірма отримала за свою роботу, склала 4,6 мільйона доларів США. Більша частина цих грошей була перерахована з банківського рахунку на Кіпрі, який контролюється Манафортом, а кошти на це були надані українським бізнесменом, ім'я якого не називається.

При цьому, згідно з офіційною інформацією українського уряду, він заплатив за роботу американській фірмі лише 12 тисяч доларів.

Компанія Skadden зазначила у заяві, що угода з мін'юстом США «закрила питання» з урядом Штатів, пообіцявши вжити заходів, аби «подібне не трапилося знову».

Колишньому політтехнологу штабу Дональда Трампа Полу Манафорту та його колишньому бізнес-партнеру Ріку Гейтсу в жовтні 2017 року було висунено обвинувачення, згідно з яким Манафорт впродовж кількох років лобіював інтереси екс-президента Віктора Януковича та «Партії регіонів».

Утім, Манафорт, не був зареєстрованим у США в якості «іноземного агента», а також був причетний до відмивання коштів, ухиляючись від сплати податків.

Раніше телеканал CNN повідомив, що Манафорт очікував виплати $2,4 млн від українських політиків та олігархів, серед яких Сергій Льовочкін та Рінат Ахметов —

У вересні минулого року стало відомо, що екс-голова передвиборчої кампанії Дональда Трампа та колишній радник екс-президента Віктора Януковича Пол Манафорт попередньо дав згоду на угоду зі спецпрокурором у його справі Робертом Мюллером. Також він погодився визнати провину за 2 пунктами звинувачень.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Манафорт: 10 нових фактів про головного політтехнолога Януковича

У серпні суд присяжних у американському місті Александрія, штат Вірджинія, визнав Пола Манафорта винним за 8 пунктами звинувачення із 18. 10 пунктів залишились невизначеними.Сам Манафорт не скористався можливістю виступити, бо також боявся запитань від сторони обвинувачення.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ «Криваві гроші»: що відомо про ймовірну причетність Манафорта до розстрілів на Майдані

Пола Манафорта у США звинувачували за 18 пунктами. Більшість із них пов'язані з фінансовими махінаціями, зокрема йдеться про корупцію, відмивання грошей через іноземні рахунки, ухиляння від сплати податків, незареєстровану роботу на іноземні уряди тощо.

У фокусі справи, за якою його вперше почали судити, — це робота Манафорта на українських політиків з 2005-го по 2014 рік. Тоді він консультував «Партію регіонів» та Віктора Януковича, а також співпрацював із українськими олігархами — Рінатом Ахметовим, Сергієм Льовочкіним та іншими.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ Перший суд над Манафортом: українські олігархи та розкішне життя

Пов`язані новини