Газопровід «Північний потік-2» повністю добудували — «Газпром»
Будівництво російського газопроводу «Північний потік—2» повністю завершили. Вже з жовтня 2021 року російський «Газпром» планує почати постачання газу першою ниткою трубопроводу.
Про завершення будівництва повідомили у «Газпромі».
«На ранковій оперативній нараді в ПАТ «Газпром» голова правління Олексій Міллер повідомив, що сьогодні вранці о 8:45 будівництво газопроводу «Північний потік 2» повністю завершено», — написали у компанії.
Чотири дні тому, 6 вересня, компанія-оператор «Північного потоку-2» Nord Stream 2 AG заявляла про зварювання останньої нитки газогону. Потім ще потрібно було зістикувати під водою секції трубопроводу, що йдуть із Німеччини та Данії.
«Газпром» уже з наступного місяця планує почати постачання газу першою ниткою трубопроводу «Північний потік-2». Глава компанії Олексій Міллер говорив про готовність ввести газопровід в експлуатацію вже найближчого опалювального сезону.
І що тепер?
Завершення будівництва ще не означає, що Росія відразу зможе почати постачання газу «Північним потоком-2». Як вказувало Deutsche Welle, перед цим компанія-оператор «Північного потоку-2» Nord Stream 2 AG має провести анбандлінг, оскільки за правилами компанія, що працює на внутрішньоєвропейському газовому ринку, не може одночасно добувати, постачати та транспортувати газ.
Це ж стосується й оператора «Північного потоку-2», оскільки з 2019 року ці правила поширили і на газогони з третіх країн. У Nord Stream 2 AG з рішенням не згодні та пробували оскаржити його у суді, поки що без успіху.
Окрім того, Nord Stream 2 AG має отримати сертифікацію незалежного оператора. Відомо, що у червні 2021 року компанія подала відповідну заявку.
Що треба знати про «Північний потік-2»?
Газопровід «Північний потік-2» будував російський «Газпром» разом із провідними енергетичними компаніями Німеччини, Франції та Австрії.
Європарламент закликав зупинити будівництво газопроводу, а німецькі природоохоронні організації подавали скарги, щоб заморозити прокладання труб.
Але в Німеччині відповідали, що не можуть зупинити процес, адже проєкт будівництва схвалили багато років тому, а його скасування загрожувало б судами проти країни.
Тепер Росія отримає можливість постачати весь свій газ до Європи, не користуючись послугами української газотранспортної системи. Це призведе до втрати Україною доходів від транзиту газу в декілька мільярдів доларів на рік.
На тлі завершення будівництва «Північного потоку-2» стало відомо про спільну декларацію США та ФРН, де країни домовилися протидіяти Росії, якщо та почне використовувати газопровід «Північний потік-2» для тиску на інші країни або вдасться до нових агресивних дій проти України.
Водночас у «Газпромі» заявляють, що готові використовувати українську газотранспортну систему і надалі. Зокрема після 2024 року, коли закінчується чинна угода про транспортування газу через Україну.
- Поділитися: