У польській енергетичній компанії PGNiG, яка перемогла у Стокгольмському арбітражі над Газпромом щодо цін на російський газ, заявили, що Газпром погодився постачати до Польщі газ за нижчими цінами, на які компанії вказав арбітраж.

Про це йдеться у повідомленні PGNiG.

«Газпром повідомив, що відкоригує рахунки за постачання газу у березні та квітні 2020 року», — повідомляють у компанії.

Там зазначають, що вітають таке рішення російського газового монополіста та очікують, коли він виконає рішення арбітражу у повній мірі, зокрема заплатить PGNiG 1,5 мільярда доларів компенсації за те, що у попередні роки постачав газ за завищеними цінами.

Напередодні заступник міністра з питань державних активів Польщі Януш Ковальський заявив, що PGNiG планує використати досвід українського Нафтогазу та арештувати активи Газпрому у Європі, зокрема акції компаній, що керують «північними потоками».

30 березня польська газова компанія PGNiG заявила про перемогу у Стокгольмському арбітражі над Газпромом у справі про ціни на газ за контрактом від 1996 року. Загальна сума, яку арбітраж зобов'язав сплатити польській компаній складає 1,5 мільярда доларів.

Нагадаємо, 2 липня 2018 року Стокгольмський арбітраж виніс перше позитивне рішення у справі польської газової компанії PGNiG проти російського Газпрому, яке гарантує можливість зниження ціни на російський газ.

Поділитись: