В межах домовленостей про продовження транзиту газу російський Газпром повністю відмовився від своїх вимог за постачання газу до окупованих районів Донецької та Луганської областей.

Про це повідомив виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко під час прес-конференції 9 січня.

«По кінець 2019 року ніякі поставки на неокуповані території Донбасу українська сторона не має оплачувати», — повідомив Вітренко.

Він зазначив, що до 2020 року, у старому контракті на транзит та постачання газу, було вказано точки імпорту російського газу до України, які наразі знаходяться на непідконтрольній частині Донбасу. Тому Газпром мав юридичне право стягувати з України кошти за постачання газу до Донбасу. Водночас в межах домовленостей на транзит газу Газпром від всіх претензій відмовився.

У свою чергу Україна повністю відрізала всі трубопроводи, якими газ постачався з підконтрольної уряду частини України до окупованого Донбасу. Наразі газ туди може постачатися лише з Росії, однак інформації про цей газ Україна не отримує.

30 грудня, за 1 добу до закінчення угоди про транзит газу, Україна та Росія підписали новий контракт на транзит, а також низку інших домовленостей. Серед них, зокрема, відмова Нафтогазу та Газпрому від судових спорів одне проти одного, виплата Газпромом 2,9 мільярда доларів компенсації за рішенням арбітражів та пробачення Україною 7,4 мільярда доларів штрафу за порушення Газпромом антимонопольного законодавства.

Поділитись: