Гелловін під час пандемії. Як відзначають найстрашніше свято у світі

Сніг падає на скелети в масках, п’ятниця, 30 жовтня 2020 року, Північний Андовер, штат Массачусетс, США
Сніг падає на скелети в масках, п’ятниця, 30 жовтня 2020 року, Північний Андовер, штат Массачусетс, СШАAP Photo/Elise Amendola

Гелловін відзначають у ніч проти 1 листопада. Вважається, що це свято має язичницькі корені.

Найгучніше святкують у США, Канаді, Ірландії та Великій Британії, де за популярністю дата поступається лише Різдву. В Україні з поширенням американської культури Гелловін поступово стали відзначати у великих містах.

Назва свята походить від англійського Hallowe'en — скорочення від All Hallow's Eve — Вечір усіх святих.

Під час Гелловіну відбуваються костюмовані вечірки, оселі та будівлі прикрашають, із гарбузів вирізають традиційні ліхтарі, люди розповідають одне одному моторошні оповідки та дивляться разом фільми жахів, діти ввечері ходять по домівках у костюмах різних героїв та випрошують цукерки.

Головним символом Гелловіну є так званий «ліхтар Джека» — гарбуз, на якому вирізано зловісно всміхнене обличчя. Усередину гарбуза кладуть запалену свічку. Вперше «світильники Джека» з'явилися у Великій Британії, але спочатку їх виготовляли з брукви або ріпи. Вважалося, що подібний плід, залишений в День всіх святих біля будинку, буде відганяти злих духів. Коли традиція святкування Гелловіну поширилася в США, світильники стали робити з гарбузів, більш доступних та дешевих.

У США та Великій Британії святкування починають заздалегідь: вечір напередодні Гелловіну, 30 жовтня, називають Ніччю пустощів. У цей вечір діти та підлітки розігрують своїх знайомих і сусідів.