Генасамблея ООН ухвалила посилену резолюцію щодо дій Росії в окупованому Криму
Генеральна Асамблея ООН 16 грудня ухвалила українську резолюцію «Ситуація з правами людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь, Україна». Її положення суттєво посилили, а чиновників РФ вперше назвали «окупаційною владою».
Про це повідомив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, передає пресслужба відомства.
За його словами, нові елементи резолюції відбивають численні факти масових порушень прав людини на тимчасово окупованому півострові. Документ чітко визначає нелегітимність органів і посадових осіб РФ в Криму, а на рівні ООН уперше зафіксували, що такі «посадовці» повинні розглядатися лише як «окупаційна влада Російської Федерації».
Також резолюція констатує, що Росія не виконує міжнародні зобов'язання у сфері прав людини та міжнародного гуманітарного права.
В ООН наголошують, що Росія використовує пандемію COVID-19 для запровадження невиправданих обмежувальних заходів на півострові, посилюючи репресії проти населення, зокрема шляхом залучення ФСБ. Резолюція також наголошує на необхідності звільнення всіх українських політичних в’язнів Кремля.
Також у документі йдеться про те, що окупаційна влада виснажує природні ресурси Криму, блокує доступ кримчан до української системи освіти та порушує релігійні права українських громадян.
У Генасамблеї закликають РФ забезпечити доступ до окупованого Криму міжнародним моніторинговим місіям.
«Ухвалений документ сприятиме, зокрема, реалізації української ініціативи зі створення "Кримської платформи"», — наголошує Кулеба.
У МЗС України зазначають, що це — уже п’ята поспіль резолюція Генасамблеї з правозахисної проблематики в окупованому Криму й уже дев’ята в контексті міжнародного реагування на спробу анексії Росією українського півострова.
Резолюція щодо проблем мілітаризації анексованого Криму
7 грудня Генеральна асамблея ООН також підтримала оновлену резолюцію щодо проблем мілітаризації анексованого Криму. У ній з'явилася, зокрема, низка нових ключових моментів:
- від Росії вимагають припинити розміщення на території Криму озброєння, що здатне нести ядерні заряди;
- установлення Росією контролю над об’єктами для зберігання ядерної зброї в Криму вважають таким, що становить загрозу регіональній стабільності тощо.
Детальніше про цю резолюцію читайте тут.
- Поділитися: