За допомогою аналізу функціональних зв’язків головного мозку й алгоритмів машинного навчання німецькі дослідники змогли правильно визначити ґендер людини на 48-62%, що більше за випадкову статистичну ймовірність.

Результати дослідження оприлюднені в науковому виданні Оксфорда Cerebral Cortex. У ньому взяли участь 92 добровольці: по 23 цисґендерних чоловіка й жінки і по 23 трансґендерних чоловіка й жінки.

Спершу учасників попросили пройти опитувальник, який визначає, наскільки люди виявляють особливості типово фемінної чи маскулінної поведінки. Після цього за допомогою функціональної магнітно-резонансної томографії дослідники отримали дані про функціональні зв’язки головного мозку всіх учасників у стані спокою.

Далі вчені спробували за допомогою алгоритму машинного навчання лише за даними про функціональні зв’язки визначити ґендер учасників дослідження. Створений алгоритм зміг зробити це з точністю від 48 до 62% (за випадкової статистичної ймовірності в 25%).

Після цього автори дослідження спробували співвіднести результати опитувальника з виявленими функціональними зв’язками в головному мозку і встановили дев’ять типів взаємозв’язку між цими двома наборами даних.

Таким чином, дослідники підтвердили своє припущення про те, що ґендер має (принаймні частково) нейробіологічну природу.

«Сподіваємось прокласти шлях до об’єктивних, складених на основі даних діагностичних маркерів ґендерної ідентичності та трансґендерності», — йдеться в дослідженні.

Поділитись: