До України прибуло ще 7 локомотивів американської компанії General Electric. Таким чином, загальна кількість поставлених для потреб Укрзалізниці локомотивів становить 15 одиниць.

«За контрактом перша партія тепловозів TE33A серії Evolution виробництва General Electric складається з 30 одиниць. Компанія поставила загалом вже 15, інші, як і передбачає контракт, надійдуть у першому кварталі 2019 року», — повідомив очільник Укрзалізниці Євген Кравцов.

Він зазначив, що після закінчення їхнього виробництва на українських заводах, локомотиви будуть курсувати на найбільш вантажонапружених ділянках залізниці — до українських портів.

В Укрзалізниці додають, що наразі локалізація виробництва американських локомотивів складає 10%. Проте на наступних етапах ця частка зросте до 40%.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Куди поїдуть локомотиви General Electric і чи подорожчає проїзд — інтерв’ю з керівником Укрзалізниці

23 лютого 2018-го Укрзалізниця та американська корпорація General Electric підписали мільярдний контракт. Рамкова угода передбачає модернізацію локомотивів та будівництво нових. Однією з умов угоди є локалізація виробництва локомотивів в Україні: на першому етапі — 10%, пізніше — 40%.

11 вересня в Україну прибув перший локомотив американської компанії General Electric. Пізніше повідомлялось, що нові локомотиви планують використовувати на напрямках до Миколаєва, Маріуполя та Мелітополя.

До кінця 2018 року та впродовж першого кварталу 2019 року планується постачання 30 вантажних дизельних локомотивів GE TE33AC з рівнем локалізації 10 %. Їх виробництво стартувало на початку 2018 року в США. Загалом за 15 років УЗ планує закупити до 225 нових тепловозів та модернізувати до 75 існуючих.

Поділитись: