Вночі, після спілкування з Президентом Володимиром Зеленським, генеральна прокурорка Ірина Венедіктова зареєструвала кримінальне провадження щодо п’ятого президента України Петра Порошенка через оприлюднені записи начебто його розмови з ексвіцепрезидентом США Джо Байденом.

Про це заявив адвокат Ілля Новіков, який представляє інтереси Порошенка, повідомляє «Укрінформ».

«За інформацією, яка у нас є і яку ми намагатимемося підтвердити, кримінальна справа щодо так званих плівок Байдена була порушена сьогодні вночі. Що свідчить про зацікавленість у цьому питанні керівництва Офісу генпрокурора», — сказав адвокат.

За словами Новікова, провадження відкрили за статтями про «державну зраду» та «зловживання владою».

Адвокат також зазначив, що Зеленський під час пресконференції 20 травня своєю заявою, що вирок Порошенку є питанням часу, «публічно визначив свою позицію як людини, яка координує і зацікавлена» у провадженнях відносно свого попередника на посаді.

«Проблемою є не «плівки Байдена», опубліковані нардепом Андрієм Деркачем. Заява Зеленського, поведінка Офісу президента і генпрокурора свідчать на користь версії, що запис міг вестися з українського боку. Це колосальна проблема, це може підірвати підтримку України з боку іноземних партнерів», — сказав Новіков.

На його думку, те, що такі переговори можуть бути оприлюднені і використані «на догоду внутрішній політиці без врахування, як це вплине на двосторонні відносини», підриває можливість двосторонньої співпраці.

Нагадаємо, 19 травня позафракційний народний депутат Андрій Деркач оприлюднив начебто записи телефонних розмов Петра Порошенка з Джозефом Байденом. Він назвав ці записи доказами «міжнародної корупції» та «зовнішнього управління» Україною.

20 травня на пресконференції з нагоди річниці президентства Володимир Зеленський заявив, що вирок його попереднику Петру Порошенку ще буде.

«Що стосується вироку пану Порошенку — я впевнений у цьому і впевнений, що все це ще попереду. Ви бачили і вчорашній скандал. Вони так керували державою, що на них чекає багато дуже різних пригод і різних вироків», — сказав президент.

Зеленський також додав, що генеральна прокурорка Ірина Венедіктова вже зареєструвала провадження за фактом оприлюднених Деркачем нібито аудіозаписів розмов Байдена і Порошенка.

Поділитись: