Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Альянс вітає заходи щодо розведення сил поблизу населеного пункту Золоте Луганської області. Водночас, він нагадав про відповідальність Росії за імплементацію Мінських угод.

Про це він заявив під час візиту в Одесу, 30 жовтня.

«Ми вітаємо всі дії по розведенню, які спрямовані на мирне врегулювання конфлікту. Ми побачили певні прогрес у Станиці Луганській і хотіли, щоб цей приклад дістався у спадок», — сказав Столтенберг. 

Напередодні у штабі операції Об'єднаних сил підтвердили, що розведення військ на Донбасі поблизу населеного пункту Золоте-4 Луганської області почалось 29 жовтня. Раніше про це повідомив глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко.

За інформацією штабу, процес розведення військ поблизу Золотого триватиме протягом 3 днів.

Глава Міністерства закордонних справ України Вадим Пристайко сподівається, що розведення військ на Донбасі, а саме поблизу населених пунктів Золоте і Петрівське відбудеться за 7-10 днів. За словами Пристайка, якщо не буде обстрілів і розведення відбудеться, це «відкриє шлях» до зустрічі Нормандської четвірки.

1 жовтня 2019-го на переговорах у Мінську домовились розвести сили біля Петрівського та Золотого, того ж дня українська сторона погодилась формулу Штайнмаєра. Після розведення має бути узгоджена дата зустрічі лідерів «нормандської четвірки», заявили в Кремлі.

В українському Міноборони повідомили, що ЗСУ технічно готові до розведення військ у Петрівському та Золотому.

В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня, однак цього не сталося: кількома днями раніше бойовики обстрілювали ділянку розведення сил біля цих населених пунктів.

Міністр закордонних справ Вадим Пристайко заявив, що для початку процесу розведення тиша повинна протриматися щонайменше 7 днів.

Згодом в Офісі президента повідомили, що розведення сил у Золотому наразі відклали через обстріли.

Поділитись: