Збройні сили України технічно готові до процесу розведення військ на визначених ділянках у Петрівському та Золотому із дотриманням усіх взятих зобов’язань.

Про це заявили у Управлінні комунікацій та преси Міністерства оборони України, повідомляє УНІАН.

Так, у відомстві вказують, що процес розведення військ на окремих ділянках лінії бойового зіткнення має на меті зберегти життя і здоров’я військовослужбовців ЗСУ та запобігти загрозам для мирного населення, яке проживає у прифронтовій зоні.

«Передусім це дозволить створити ділянки безпеки для роботи міжнародних гуманітарних і безпекових організацій, а також дасть змогу провести розмінування територій. Відтак, умови проживання місцевих жителів значно поліпшаться. Згадані ділянки мають протяжність близько 3 км (з 410 км загальної лінії розмежування)», — повідомили у Міноборони.

Також у відомстві заявили, що розведення відбувається на відстань 1 км від лінії розмежування та є дзеркальним, тобто таким, що має здійснюватися обома сторонами.

«Основна умова початку розведення військ — дотримання режиму припинення вогню на ділянці розведення протягом 7 днів. Процес розведення військ відбуватиметься послідовно, у два етапи: перший етап — відведення особового складу з обох сторін, другий — демонтаж інженерних споруд і подальше розмінування територій», — нагоосили в Міноборони і додали, що якщо ці умови не виконуються, процес розведення військ припиняється.

«Станом на сьогодні у Станиці Луганській завершився перший етап розведення і триває процес демонтажу інженерних споруд. Щоб на цій ділянці не було переміщення військ, спостерігачі Спостережної моніторингової місії ОБСЄ здійснюють моніторингову діяльність, а процес відведення контролюють представники Спільного центру з питань контролю припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін», — додали у Міноборони.

Раніше помічник президента Росії Владислав Сурков заявив, що остаточне узгодження дати саміту «нормандської четвірки» відбудеться після того, як буде практично завершено і підтверджено розведення сил в Петровському і Золотому на Донбасі.

Нагадаємо:

  • 1 жовтня 2019-го президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила «формулу Штайнмаєра» щодо виборів на окупованому Донбасі, але закликав не боятися «страшилок». Таким чином Україна задекларувала готовність обговорювати умови виборів на окупованому Донбасі з РФ, Німеччиною і Францією у межах врегулювання конфлікту на Донбасі.
  • За так званою «формулою Штайнмаєра», окупована частина Донбасу має отримати тимчасовий особливий статус у день проведення на цих територіях місцевих виборів. Якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними й такими, що відповідають стандартам організації, Верховна Рада має закріпити цей особливий статус на постійній основі.
  • Президент також анонсував новий закон про особливий статус окупованої частини Донбасу, туди зокрема імплементують так звану «формулу Штайнмаєра». Поки що невідомо, що передбачатиме новий закон, однак Зеленський наголосив, що на час проведення місцевих виборів на окупованому Донбасі він «вже не буде окупованим».
  • Також 1 жовтня 2019-го Зеленський повідомив, що на переговорах Тристоронньої контактної групи у Мінську домовились про розведення сил у Петрівському та Золотому на Донбасі. В ОБСЄ заявили, що розведення має початися 7 жовтня
Поділитись: