Очільник Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін першим привітав Олександра Лукашенка з перемогою на виборах президента.

Про це повідомляє «Белта».

«Від імені уряду Китаю і китайського народу, а також від себе особисто висловлюю найтепліші вітання і найкращі побажання. Впевнений, що під вашим керівництвом Білорусь обов'язково досягне нових блискучих успіхів у справі державного будівництва», — написав китайський політик.

Схожість Китаю і Білорусі

У Китаї влада належить Комуністичній партії. У країні регулярно порушують права людини та здійснюють репресії. З останнього — закон про нацбезпеку адміністративного регіону Гонконг. Він передбачає, що будь-які дії Гонконгу, які Китай вважатиме загрозою своїй національній безпеці, він зможе карати в обхід місцевого уряду.

Тих, хто виходять на акції протесту у Гонконгу проти влади, затримують, а опозиціонерів не реєструють на місцеві вибори, які згодом взагалі переносять.

Очільника Білорусі Олександра Лукашенка називали ж «останнім диктатором Європи» після того, як у 2006 році у країні скасували обмеження на перебування на посаді президента не більше двох термінів.

Він також затримує своїх опонентів, зокрема перед президентськими виборами він затримав Віктора Бабарика, якого називали головним конкурентом Лукашенка. Його разом із сином звинувачують у корупції.

Напередодні виборів силовики також затримали учасників штабу Світлани Тіхановської — єдиної зареєстрованої опонентки Лукашенка.

Що з білоруськими виборами?

По завершенні голосування 9 серпня в Білорусі оприлюднили результати державного екзит-полу на президентських виборах. За їхніми даними, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) проголосували 79,7% виборців.

Люди, незгодні з оголошеними результатами, вийшли на акції протесту в різних містах Білорусі. ЗМІ повідомляли про насилля з боку правоохоронців та щонайменше кількох постраждалих учасників.

На тлі протестів опозиційна кандидатка в президенти Білорусі Світлана Тіхановська закликала правоохоронців та військових «пам’ятати про те, що вони частина народу».

А що там зараз?

Зранку 10 серпня Слідчий комітет повідомив про відкриття кримінальних справ через масові протести. Там кажуть, що протестувальники вчиняли насильство до правоохоронців, проте про дії самих правоохоронців не згадують. Також офіційно не повідомили про кількість затриманих і постраждалих протестувальників.

За попередніми результатами виборів перемагає Лукашенко — 80,23%, а у Тіхановської — 9,90%.

Правозахисники повідомляють про загибель одного протестувальника, а в Міністерстві внутрішніх справ це спростовують.

Про події після закриття дільниць у Білорусі читайте в нашому онлайні.

Поділитись: