Глава Львівської ОВА відкинув причетність до справи Гринкевича щодо закупівель Міноборони

Очільник Львівської ОВА Максим Козицький запевнив, що не знайомив львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича з посадовцями Міноборони та жодним чином не сприяв його співпраці з міністерством.
Про це він написав у соцмережах.
Зазначимо, правоохоронці наразі розслідують справу про оборудки із закупівлями одягу та білизни для ЗСУ. У межах цієї справи слідчі встановили, що компанії Гринкевича — одного з найбільших постачальників Міноборони — виграли 23 тендери на постачання Міноборони одягу на понад 1,5 млрд гривень.
Але низку контрактів виконали не повністю, а замовлення виконували підприємства без належних потужностей. За даними слідства, це призвело до зриву постачання та збитків бюджету, за попередніми оцінками, на 1,2 млрд гривень. Самого Гринкевича наприкінці грудня 2023 року затримали за спробу дати 500 тисяч доларів хабаря посадовцю ДБР.
Козицький каже, що ні він, ні Львівська ОВА не мають жодного стосунку до можливої протиправної діяльності Гринкевича на закупівлях Міноборони.
«Якщо така діяльність мала місце, то правоохоронні органи та суд мають дати правову оцінку йому і всім тим особам, які з ним співпрацювали. Винні повинні понести максимально суворе покарання», — сказав глава Львівщини.
Козицький запевняє, що із Гринкевичем зустрічався лише три рази та за його каденції компанії бізнесмена завершили кілька довгобудів.
Кілька компаній Гринкевича співпрацювали з Львівською ОДА з 2012 року. Козицький визнав, що проти двох компаній порушили справи: в одному випадку — через заактовані роботи, яких не зробили, в іншому — через не в повному обсязі поставлене обладнання. Але, мовляв, через суди вже домоглися відшкодування за це.
«Хотів би ще раз підкреслити: якщо Ігор Гринкевич та люди, з якими він співпрацював, винні, то за свою діяльність вони мають понести найсуворіше покарання, яке передбачене законом. Бо збагачення на війні — це мародерство. Окремо наголошую: я не подавав сина Ігоря Гринкевича — Романа Гринкевича — на нагородження відзнакою "Золоте серце"», — пише Козицький.
Що передувало?
Восени 2023 року видання «Наші гроші» писало, що на Львівщині планують побудувати Центр безпеки громадян за 33 мільйони гривень. За даними журналістів-розслідувачів, вартість низки будівельних матеріалів у 1,5 раза перевищує ринкові.
Управління Львівської ОВА за результатами тендеру замовило будівництво цього центру у ТОВ, директором та засновником якого є Роман Гринкевич — син Ігоря Гринкевича.
До цього компанія Гринкевича-молодшого виконувала роботи для Житомирської ОДА та виграла тендер на реконструкцію школи у селі Черниця на Львівщині.
Наприкінці 2022 року Роман Гринкевич отримав відзнаку президента для волонтерів «Золоте серце» як директор благодійного фонду Hope UA.
Журналіст Євген Плінський також заявив, що Роман Гринкевич заручений із художницею Софією Морозюк, а роботи нареченої стали певним інвестиційним проєктом: «Зароблені на корупційних підрядах Міноборони гроші Рома тупо вкладав в Соню [...] Замість дронів для ЗСУ — купувались годинники, замість тепловізорів — прикраси Cartier, замість пікапів — нові тачки для нареченої».
Сама дівчина заперечила інформацію про подарунки та заявила: «Якщо звинувачення на адресу Романа, що були вкрадені державні кошти для ЗСУ, виявляться правдою (я не хочу в це вірити) — то ми не зможемо бути разом».
- Поділитися: